| Ormus2 a întrebat:

Salut TPU! Dacă am un cont paypal fără să atașez un credit card sau un cont bancar, pot să fac tranzacții de plată online cu un alt cont paypal și dacă da, care sunt limitele? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți. Pentru limite sunt indicații pe site.

| ACTH a răspuns:

Da, poti, insa dupa anumite sume - cand foloseam eu, era in jurul a 2000 euro tranzactionati - va fi nevoie sa iti confirmi varsta si identitatea cu buletinul.
In rest, poti sa folosesti PayPal chiar daca nu ai linkat niciun card si chiar daca nu ai facut nicio verificare a identitatii. In cazul in care iti vor bloca contul cu banii blocati, va trebui sa ii contactezi si sa trimiti poze cu ce iti cer ei - buletin (fata-verso), card, etc.