| Cheloo200101030405 a întrebat:

De un an am un conflict cu niste tiganii, gen merg pe strada si se iau de mine degeaba am 17 ani odata au venit 3 insi mai facuti decat mine si nu stiu cum mi-a dat un pumn unu si m-am enervat si i am cam batut pe toti trei,treaba e ca eu cand ma enervez nu prea mai tin cont cine e si oricum toti avesm acelasi drept si nu inteleg de cand in Romania in tara noastra trebuie sa ne fie frica de tiganii, da asta e alta poveste, dupa a doua zii m au asteptat 15 baietii cam de la 13 ani pana la 22 de ani sa ma bata la gara la mine???? nu stiu cum s-a facut ca am venit cu cineva atunci, acum mi am luat un spray de la k.o cu C.S 90% scrie pe el si scrie ca se da de la 1, 5m cu el, vreau sa stiu daca dau de mai aproape care ar fi cauzele si este cu piper? Si mai am o intrebare daca am 17 ani oare imi poate face cineva ceva?

11 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mergi la poliție și denunță-i.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Andreeush):

Politia Romana vai ce gluma buna prindema de p+ula hai nu fi timida ca te i-a chiar acum tata cu loganu si cu girfaru pornit ha hai nu fi timida ca acum te prind de p+sarica HA HA HA HA HA HA HA.

| SG1995 a răspuns:

Eu zic că i-ai dat rekt unuia prost și acu se răzbună.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"si nu inteleg de cand in Romania in tara noastra trebuie sa ne fie frica de tiganii" incepand cu 1989 in coace acum esti lamurita.

| Cheloo200101030405 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Sunt baiat, frate noi romani suntem majoritarii, nu inteleg de ce nu suntem asa uniti, astea de la mine ii pupa in fun, mi e nu mi au placut chestii d astea si nu m-am aplecat deloc in fata lor

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Cheloo200101030405):

Citez ce ai spus "nu inteleg de ce nu suntem asa uniti, noi romanii" simplu e vorba de omul in sine de la IQ pana la aspecul fizic si clasa sociala adica viata e de rahat si nu numai in RO ci de fapt in toata lumea asta mare. Sa nu crezi ca strainii sunt uniti ba din potriva sunt care pe care fiecare pentru el, de ce ar fi si la noi vreo exceptie. Si sa iti mai spun eu ceva Romania din 1989 si pana in prezent a trecut printr-o schimbare adica satele romanesti se desfinteaza, dispar cu totul iar Romania in viitor va ajunge ca OCCIDENTUL. Iar pe final nu iti mai pune poza de femeie la profil, nu ma intelege gresit pe moment am crezut ca esti... sti tu ce.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Partea buna, partea buna,
Partea buna chiar acum ma sugi de ***
Partea rea, partea rea
Partea rea e ca imi bag *** in gura ta
Adica prima vrea sa zica ca ma bucur ca te fac
Iar a doua vrea sa zica ca ai belit *** de fapt
Au trecut vreo 7-8 ani lasa-ma sa incerc
Si de atunci pana acum toata lumea este rap
Da' tot inca vorbesti de parca ai face ceva
De parca ai sti ceva
Ca te descurci cumva
Ca tu produci lovea
Ca ai ajuns cineva
Dar totodata te gandesti chiar nu e deloc asa
Deci ce c***t ai mancat de atunci si pana acum
Ca tot c**t mananci si acum
Spun m**e pentru m**e in g****a
Asta o sa-ti aminteasca ca venim la tine acasa
Sa ma respecti baga'ti'ai *** in gat la fel ca pe mama ta
Fiindca iti dau sa mananci acum ete'
Sti noi suntem baietii care fac banu' sa curga
Si tot suntem aia facem gaborii sa planga
Sunt multi in jurul tau care te fac sa te crezi tare
Tine minte ca o spun doar sa te sape in continuare
Ai produs niste bani, ai gasit drumul in viata
Le-ai spus ca ai si t***e cand suntem fata-n fata
Sunt multi in jurul tau care te fac sa te crezi tare
Tine minte ca o spun doar sa te sape in continuare
Ai produs niste bani, ai gasit drumul in viata
Le-ai spus ca ai si t***e cand suntem fata-n fata
Unu cu toti, toti cu unu asa tot inainte
Ca-mi bag *** in voi tin sa va aduc aminte
Inaite vreau sa spun ca ti'o pun a**l
Dupa care poti sa treci sa ti-o pun direct bucal
Asta ca sa-ti vorbesc in termeni mai stiintifici
Si daca nu cunosti termenii poti sa'i verifici
Ce zici? mai bine daca ai sta in banca ta,
Ar fi mai bine pentru tine sa nu ajungi la *** mea,
in gura ta
Si in a lu' mama ta, ti'ai luat cagula sa nu vezi ca ma sugi de ***
Baietii de cartier ti'au facut'o iar
Degeaba tot incerci sa te ridici, e in zadar
Dar ultima sansa a ta e peste granita
Aduna'ti toata gasca baga'i pe toti in ranitza
Si daca nici acolo n'o poti sa-ti ti gura
Casac'o inca o data, e indirect manca'mi'ai ***
Nu stiu de ce constituie atractie c****e mele
De fiecare data tu iti lipesti palma de ele
Vino cu mine prostule iti ofer ocazie
Iti fac reducere la femeia ta pana'n decembrie
In ianuarie ti'am aratat de ce mananci c**t
Nu ai schimbat nimic desi ai incercat un pic
Cine e cel mai bun
Poate tu ca noi nu, stii tu noi avem banu'
Sunt multi in jurul tau care te fac sa te crezi tare
Tine minte ca o spun doar sa te sape in continuare
Ai produs niste bani, ai gasit drumul in viata
Le-ai spus ca ai si t***e cand suntem fata-n fata
Sunt multi in jurul tau care te fac sa te crezi tare
Tine minte ca o spun doar sa te sape in continuare
Ai produs niste bani, ai gasit drumul in viata
Le-ai spus ca ai si t***e cand suntem fata-n fata

| QElenaBoghiu a răspuns:

Se numește autoapărare.
Eu te sfătuiesc să i ocolești. Pentru ca iei se bat în grup mare.
Și decât sa pățești și alte chestii mai bine ii ignori.
Țiganii nu știu de mama nici de tata, vorba aia

| Cheloo200101030405 explică (pentru QElenaBoghiu):

Nu am cum sa i acolesc ...cand sunt doi maxim 3 nu zic nimic da cand sunt 5-6 atunci fac pe ai dracu ma înjura si i am injurat si eu da nu vin sa dea mai mult ma enerveaza eu m as duce sa dau in ei in momentul ala da sunt multi, cu trei am reusit la 5-6 nu ma bazez, treaba la mine e ca daca ma enervez rau de tot imi sare mustarul si sar direct si d aia l am luat mai mult in caz de ma iau cu unu si vin alte hiene negre, ma apar si eu cum pot

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Cheloo200101030405):

Am pățit și eu chestii asemănătoare, dar eu îmi luam mereu ceva ascuțit la mine și dacă era ceva ii făceam buzunar rolling on the floor
Eu sunt în stare sa ucid dacă omul ala încearcă să îmi facă rău.

Referitor la întrebarea ta "credeți ca îmi poate face cineva ceva dacă dau cu spray și se întâmplă ceva rău"

Politia te poate aresta după 18 ani.
O sa te aștepte sa faci 18 ani și după te baga la închisoare.
Nu stiu dacă este legal sa de-ți spray (știam ca doar paznici sau politia rutiera, ZIP etc.

| Cheloo200101030405 explică:

Sunt baiat, pai stau la sat si toti elevii de aici facem naveta in oras cu trenul, partea buna e ca langa gara la noi in oras este cel mai periculor cartier de la noi si ma cunosc cu un baiat si mi-a zis daca iti mai zice ceva imi zici mie si vin si eu ch 15-20 de baietii si vorbim altfel, doar ca nu vreau sa recurg la asfel de gesturii sa nu bag pe nimeni in belea am uitat sa mentiomez ca el este turc