| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca vine sfarsitul lumii pe 21 decembrie 2012?

Matusa mea i-a zis mamei mele (si mama mi-a zis si mie) ca a auzit ea (matusa) de la cineva de la ea de la serviciu, ca cica pe 21 si 22 decembrie, va fi numai noapte. Adica nu o sa fie lumina, soare deloc. Si or sa se trezeasca mortii si o sa vina la noi in casa, o sa bata in geam ca sa le deschidem. Si cica noi nu trebuie sa le deschidem, si daca ne striga nu trebuie sa le raspundem. Si trebuie sa incuiem usile, sa inchidem bine geamurile, sa ne baricadam ca sa nu intre mortii. Si cica cine scapa atunci cand vin mortii, scapa, si nu i se mai intampla nimic apoi. Cine nu scapa cand vin mortii si moare... moare! Acum nu stiu daca este adevarat sau nu... dar o sa tin minte sa ma baricadez cu trebuiehee heerolling on the floorlaughing

Voi ce ziceti? Adevarat sau nu? Credeti? Daca da, ce o sa faceti pe 21 decembrie? Eu una... cred ca ma bag sub pat rolling on the floor big grin
! EXPRIMATI-VA PAREREA!

47 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

M am saturat eu de cate ori a venit sfarsitul lumii, ne am luat dupa calendarul maiasilor, dupa ce nebun iesit pe la tv, astia nu stiu cand vine un cutremur si tu spui de sfarsitul lumii, sa fim seriosi

| KaterinkaBoy a răspuns:

Nu,nu si nu! Crede-ma ca nu o sa invie nici un mort si n-o sa vina nici un sfarsit... poate in cel mai dramatic caz o sa vina o "apocalipsa economica".Dar morti care sa-ti bata in geamuri n-ai sa vezi.

| mihai1997 a răspuns:

Ba sfarsitul lumii poate fi si peste 10 zile si oricand..nimeni nu stie...doar cel de sus atat! asa ca nu mai asculta tu povesti de haloween ca nu ne speriilaughing

| TheBlueWolf a răspuns:

Este o imbecilitate propagandista si menita ca multe altele sa spele societatea pe creier.A venit din niste surse complet imbecile si s-a tot modelat pana a ajuns un simplu sfarsit de calendar si ciclu la un grad curent social prin care se manifesta meschin o informatie cretinoida la care pun botul numai idiotii care nu gandesc si refuza prin prostie atroce tipica gandirii unui gard lovit de buldozer sa analizeze problema cu logica.Se spune ca cicli pamantului se afla acum la numarul 12.Si asta e o imbecilitate deoarece fa calcului, asta ar insemna ca ziua sa aiba 16 ore.Inversarea polilor este posibila dar nu se va manifesta asa cum cred toti idiotii.Cicli pamantului au si au avut mereu 7, 89.Este verificabil tot ce spun. Daca ziua avea acum 16 ore asa cum au dedus unii din simplul sfarsit al unui calendar (civilizatie ce a avut o limita ca oricare alta) ceasurile mecanice nu ar mai fi inidcat ora corecta.Deoarece sunt masinarii ce nu sunt influentate de nici o schimbare de natura universala sau temporala.Asadar sfarsitul lumii nu este decat o tampenie uriasa dedusa absolut aiurea ca si religia si interpretarea ei.Singurul sfarsit al lumii este adus tot de om si de mintea sa incuiata si salbatica la fel ca acum 10 secole avand in vedere ca inca se mai promoveaza teoria creationista.Nu mai puneti botul la tampenii.

| RubikSD a răspuns:

Numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii. Oricum, poate fi azi, peste o luna, peste 15 ani, sau peste mii si mii de ani. Dar nu stie NICIUN OM cand va veni. Acestea sunt aberatii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, si a mai fost si pe 23 august 2013laughing

Răspuns utilizator avertizat
| myruna2012 a răspuns:

rolling on the floor Povestea ca vin mortii e total haioasa.
Zici ca ai facut-o doar sa ne amuzam.

E adevarat ca vine sfarsitul lumii pe 21-12-12.

Sti melodia Gangnam style?

Sunt sigura ca o sti.
Am vazut ceva pe internat cum ca un francez student a gasit o carte din nu stiu ce an(156_) ai a citit despre sfarsitul lumii.

A gasit trei simboluri.

Dimineata linistatoare- Korea de sud, tara din care provine PSY

Dansul calului- coregrafia lui PSY

Cele 9 ovale- asta inseamna atunci cand videoclipul oficial va ajunge la miliarde de vizionari (adica va avea de exemplu 1, 000, 000 vizionari)
va fi sfarsitul lumii.

Trebuie sa faca miliarde de vizionari pana pe 21-12-12 ca sa fie sfarsitul lumii.

Trebuie sa ne pregatim pentru ca acum are 920, 347, 821 vizionari.

| Zuupass a răspuns:

Traiesc! mam baricadat

| usernameSg0 a răspuns:

A mai fost un zvon prin 2000 sau mai devreme(asa am auzit) cum ca va veni sfarsitul lumii( in acea vreme )dar nu a fost asa.Se vor mai auzi astfel de zvonuri dar nu-s adevarate.Tu nu ai facut vreo prostie in ultimul timp, poate mama ta vrea sa te sperie, caci povestea pe care ai auzit-o e cam ridicola.Nu-ti face grij.

| HeLLoKiittyGirl a răspuns (pentru usernameSg0):

Nu vrea sa ma sperie... crede-ma! E o poveste mai lunga. Mama e in Italia singura (eu cu tata suntem in Romania) si matusa mea, a avertizato intr-un fel pe mama ca sa nu fie singura in casa pe 21 decembrie. Sa se duca la o prietena sau la servici. Si am si vazut conversatia de pe mess dintre cele doua (mama si cu matusimea au vorbit despre asta pe mess iar eu am citit tot ce au vorbit ele, ca sa fi sigura ca nu m-a mintit. Chestia e ca eu nu cred! Stiu ca si in 2000 s-a zis de sfarsitul lumii si nu s-a intamplat nimic, dar am vrut si parerea voastra doar!

| usernameSg0 a răspuns (pentru HeLLoKiittyGirl):

Inteleg....nici eu nu as crede.

| AdryanSorin a răspuns (pentru usernameSg0):

1:Sevastopol se pare sa fie adevarat
2:daca nu v-ti dat seama este ceva ce se leaga
3:este 21,12, 2012 si este 21 si 12. 12 intors este tot 21 si asta este o zi care se sfarseste lumeaa
4: multa lume zice ca se sfarsete calendaru maiasani DA se termina se terminaaa calendaruu cel de 1000 de anii
5: In 21.12. 2012 se leaga totul se leaga si ce scrie in biblie sunt mai multeee adevarururi si minciuni dar NASA zicee caa va incepe o noua Dimensiune o dimensiune noua 4D ne putam in alta galaxie si cand ne vom puta vom primi o lungima de 5.metri si tot felul de ciudateni zice lumea bnn CA E sfarsitu lumii Dar ne putam in alta lumee este sfarsitu pamantului dar va incepe un nou annn si vom gandi astfell asta este sfarsitu cu adevarat maiasi prezicc asta la sfarsierea calendarului lorr

| izabela1234 a răspuns:

Nu vine! despre Sfarsitul lumii este scris in Biblie dar nici un om nu stie cand vine.
Deci poti sa stai linistit!

| Nebun_Cris_1994 a răspuns:

Nu! suntem in 2013 si nu s-a intamplat nimic!

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Anu' trecut au fost 2 sfarsituri ale lumii, mi se pare mie s-au ati observat si voi ca sfarsiturile lumii apar vinerea si sambata de ex:21 mai 2011-sambata; 11 noiembrie 2011-vineri; 21 decembrie 2012-vineri, astia isi bat joc de noi! x-(

| floryn05 a răspuns:

Pai poate mama ta a facut o gluma cu tine si tu ai luat-o in serios uite ceva care sa te linisteasca -http://www.protv.ro/......lumii.html

| VreauMulteRaspunsuri a răspuns:

Uite! Eu am aflat nu mai stiu de unde + ca a dat si la stiri si etc.Ca sfarsitul lumii va veni atunci cand Dumnezeu va fi saturat de toate pacatele noastre si atunci cand spune El atunci va fi.Cat despre ce ai spus tu cu mortii ca vor invia...trebuie sa recunosc ca e adevarat.Atunci cand va veni sfarsitul lumii vor fi trei zile de intuneric si pe cer oamenii mai buni vor vedea pe Dumnezeu cu Crucea pe spate cum o cara.Si atunci vor invia mortii! Dar ca vine la tine acasa nu cred ca e adevarat...Se va crea o noua era.Deci mergi pe principiul asta: "Traieste-ti ziua, ca si cum ar fi ultima zi din viata ta". Sper ca te-am ajutat si sa nu-ti fie teama. Funda?

| Sympath a răspuns:

Am trecut peste toate. Faza cu zombie. se poate intampla doar in Germania (sau Rusia, nu mai stiu exact) unde "cica" exista o raza care poate transforma oameni in zombie. Aiurea. Eu zic sa te uiti la un film, macar "mori" frumos laughing.

| HeLLoKiittyGirl a răspuns:

Mdea... asta e intrebarea mea da am sters-o. Nu vreau sa am de-a face cu handicapata de Niicola. :*

| YncubiSS a răspuns:

Tare asta, o sa ne invadeze zombalaii =]], pe bune, sa fim serios, odata ce ai murit corpul tau nu se mai ridica, e in pamant si Dumnezeu ( sau cum vreti voi sa il numiti ) nu existawinking.
Parerea mea.

| Huzzerd a răspuns:

Ce prostie! Pana acum de cand exista omenirea a mai fost sf lumii de 18 ori...Mi-am luat si eu un calendar maias si continua pana in 2013(atunci se termina calendarul).Nu te speria, e o risipa de vreme oh go on

| RoxiutssaXp a răspuns:

Voi credeti in asa ceva? Anul trecut asa a zis un pastor cum ca vine sfarsitul lumii pe 11.11. 2011 la ora 11:11 de minutelaughingmda ce sa zzic anul asta iar? pai cu asta fac ei bani cu reclamele lor aiurite, numai Dumnezeu stie cand o sa vina nici ingerii macar nu stiu si stiu mayasi aia nu? si cica acolo prin pesterile ale de pe la ei se ascund extraterestrii, hai ma lasi? ca nu is un copil de 2 ani si cum ca ei fug in alta lume si scapa daca o sa vina vine pentru toti nu numai pentru nu stiu care Ddaca vine vine da voi de ce credeti ca vine pentru cca lumea asta ii mincinoasa furacioasa cand o sa vina o sa vina nu sa zica aia ca ei stiu.>big grin

| andreea54 a răspuns:

Asa au zis si anul trecut ca va veni da nu venit, numai Dumnezeu stie.

| adelina07051998 a răspuns:

Da vine sf lunii decembrie laughing..nu o sa vina sf lumii..adika o sa vina da nimeni nu stie ..doar DUMNEZEU..sa va intre bine in cap odata ca astia care vb la TV sunt niste tampiti care nu stiu ce povesti sa inventeze pentru bani big grin.si in + trebuia sa vina in 2000. apoi in 2010..pe 11.11 2011 rolling on the floor.si acum iar? hai sa fim seriosi rolling on the floor.si in + noi romanii cica suntem cu 50 de ani in urmarolling on the floorrolling on the floorlaughinglaughinglaughing decii nu vine :*.[imi place povestea ta love struck:* ] :*:*:* papa XoXo :*>big grin

| Laza_Manuela_1968 a răspuns:

Eu una cred si iti spun si de ce... daca citesti apocalipsa vei vedea acelasi lucru scris acolo numai ca nu da ziua si anul... daca va fi anul asta inseamna ca foarte putini se vor salva

| alexandra57788 a răspuns:

Deci,sa se trezeasca mortii nu cred.tre sa o vad si pe asta, apoi suntem inn 26 si nu s-a intamplat nimic, deoarece numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii, sper ca te-am ajutat! kiss Craciun fericit!

| ManutaSilviu a răspuns:

Eu cred ca sant minciuni!

| AndreiSTORY a răspuns:

Hmm...Mie mi se pare o mare prostie chiestia asta cu sfarsitul lumii, bunica mea, care este o mare crestina si a citit biblia de 2 ori, mi-a spus ca in biblie scrie c sfarsitul lumii vine atunci cand D-zeu. se supara pe lume el va decide nu cei de la TV. Daca el va vrea sa vina pe 21 dec. sa vina noi nu avem nimic ce sa facem in cazul asta dar oricum eu pot sa va asigur ca pe 21, in cel mai rau caz va veni " sfarsitul lunii ( decembrie) nu al lumii.

| AndreiSTORY a răspuns:

Misto poveste cu mortii care ne vor bate in geam si ne vor cere covrigi, si vor recita: " coana marioara, iesi putin afara, dane un covrig, ca murim de frig"laughing EU pot sa va ASIGUR ca sfarsitul lumii nu este pe 21 dec., este atunci cand va vrea Dumnezeu, sau peste mii si mii de ani cand magma solara se va termina iar soarele nu va mai avea de unde sa ia foc. Si pentru cei care nu stiu "magma solara"=materialul soarelui prin care acesta da lumina/soare planetei.

| AdryanSorin a răspuns:

1:sfarsitu se pare sa fie adevarat
2:daca nu v-ati dat seama este ceva ce se leaga
3:este 21,12, 2012 si este 21 si 12. 12 intors este tot 21 si asta este o zi care se sfarseste lumeaa
4: multa lume zice ca se sfarsete calendaru maiasani DA se termina se terminaaa calendaruu cel de 1000 de anii
5: In 21.12. 2012 se leaga totul se leaga si ce scrie in biblie sunt mai multeee adevarururi si minciuni dar NASA zicee caa va incepe o noua Dimensiune o dimensiune noua 4D ne putam in alta galaxie si cand ne vom puta vom primi o lungima de 5.metri si tot felul de ciudateni zice lumea bnn CA E sfarsitu lumii Dar ne putam in alta lumee este sfarsitu pamantului dar va incepe un nou annn si vom gandi astfell asta este sfarsitu cu adevarat maiasi prezicc asta la sfarsierea calendarului lorr