| LanaDelReyFan a întrebat:

Ieri dimineata ii faceam omleta surioarei mele, si cand se facea, m-am dus la tigaie si mi-a sarit ulei pe fata si m-am fript, am 3 puncte, acum acolo..., ce sa fac, ca sa imi treaca? Funda!happybig grin

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

V-or trece de la sine. Daca te ustura aplica felii de castravete sau fructe proaspete. Poti folosii o crema tetraciclina ori ceva special pentru arsuri, dar nu e nevoie in faza asta.Trebuie dezinfectata si hidratata pielea.

| LanaDelReyFan explică (pentru Danut_Popa_1961):

Ieri m-a usturat putin dar azi nu.happy

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru LanaDelReyFan):

Incearca sa mentii locul hidratat, caci de obicei, in urma arsurilor de suprafata, pielea are tendinta sa se increteasca putin.Dar nu v-or ramane urme.

| LanaDelReyFan explică (pentru Danut_Popa_1961):

Ma spal de multe ori pe fata in timpul zilei, mai ales vara, si ma bucur ca nu vor ramane urmebig grinbig grin