| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme observ pe aici tot mai multi trolli, dar si utilizatori pe care ii credeam mai seriosi, care pur si simplu fac spam cu tot felul de intrebari aiurea si faza e ca tot aceste intrebari au si cele mai multe raspunsuri (stiu ca unii vor sa faca conversatie dar se ajunge sa se devieze de la subiect foarte mult), in timp ce sute de intrebari, mai serioase ca sa zic asa, nu au inca un raspuns.
Oare acesti trolli nu s-au plictisit sa stea tot timpul pe site si sa dea raspunsuri aiurea?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Eu nu stiu daca toti sunt trolli sau altceva, unii sunt niste inadaptati care nu si-au mai luat tratamentul de la psihitrie si intra pe aici (si tu si eu cunoastem astfel cazuriwinking )
Nu pot generaliza sa bagt in oala pe toata lumea, exista mai multe generatii de utilizatori aici, exista adulti prosti, exista adulti inteligenti, exista copii retarzi cum am intalnit si copii inteligenti, deci sunt de multe feluri si categorii utilizatorii TPU.
Pe de alta parte referitor la situatia conturilor, da si eu cred ca din cele 1, 3 milioane de conturi mai mult de 50% sunt clone, dar nu inteleg un lucru de ce conturile mai vechi de 5 ani sa zicem nu sunt sterse automat, daca TPU nu are atatia oameni sa delege dintre noi pe cei interesati sa facem curat... observ asta pe mai toate forumurile si anume stafful vrea sa impresioneze cu cantitatea de oameni indiferent de cum sunt create conturile si NU VOR SA IMPRESIONEZE PRIN CALITATEA CONTINUTULUI SITEULUI/FORUMULUI!

50 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaam na, am crezut ca esti baiat dupa user. Mda daca privesti subiectiv, este okey.
Eu in general uneori dau doua raspunsuri, unul subiectiv, altul obiectiv, de ex cand a fost intrebarea daca ssexul oral e normal, am dat cele doua raspunsuri care-s total opuse.
Subiectiv mi se pare lipsa de igiena, obiectiv e normal pentru cui ii place.

| Hirol a răspuns:

Preferi sa se vorbeasca despre proxeneti, prostituate si videoclipuri scarboase?

| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul este simplu, dar cum nu ti-ai dat seama pana acum de el iti explic eu: pe forum sunt 90% copii intre 12 si 17 ani, fara experimenta de viata, fara cunostinte generale ori prea aprofundate in anumite domenii, de aici si "trollingul" masiv sau intrebarile puerile, ori raspunsurile neserioase.
Suntem doar cativa adulti pe forum, care ne chinuim sa raspundem la toate intrebarile mai serioase, dar nu prea reusim sa facem fata in timp util, odata ce exista acest volum mare de spam sau inutilitati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Uneori chiar si adultii fac spam cu raspunsuri inutile sau efectiv puse la mișto

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai raspudnem si noi in ton cu intrebarea.
Daca-i pusa la misto, apai ne mai amuzam si noi.

| Sn4k3 a răspuns:

Asta se intampla de mult, iar la ce am vazut ca scriu unii, nu pot sa ma mai mir de nimic din ce se intampla aici. Asa se ajunge si in top din ce am vazut, deci alt motiv, pe langa prostie.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si adultii fac, ce ei nu-s oameni? Sunt adulti si la 70 ani care sufletu tanar si numa tampenii fac in anumita masura.
Uite eu fac tampenii, nepoata-mea era in clasa 8-a, am ajutat-o sa copieze la lucrare ca m-a rugat "ma nu pot sa le zic la ai mei ca-s cu capu, iti zic tie, nu vreau sa invat la istorie ca nu-mi place, ma ajuti sa copiez cand dau lucrare?".

Eu aveam aparatura cu camera la nasture ca am folosit si eu prin facultate prin 2014 la materii care nu-mi placeau, vedeam pe telefon foaia, si eu dictam in castile din orechile ei.
A fost tare. Pai da eu cum faceam la 15 ani?
Deci nu conteaza varsta ci cum te simti tu psihic ca varsta.
Nu e normal sa inveti la ce nu-ti place. Ca la ce-i trebuia pentru examen invata, deci era ok.
Daca zicea la ai ei ziceau "cuuuum sa faci asa cevaa?", ete cum, asa bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Ai dreptate.
Legat de invatat, eu am incercat sa invat mereu...am incercat..ca nu am reusit asta e alta problema rolling on the floor.
Tot telefonul ramane cea mai buna metoda de copiatwinking

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

E, eu eram mai profi cu pentru ca profa aleia era vigilenta, trebuia metoda mai high, noroc ca aveam aia, daduse, 2500 lei pe chestiile alea in 2014. Invatam ma, dar nu la toate, ce dracu, nu o sa stau sa pierd timpul cu materii care nu imi placeau in loc sa fac ce vreau eu.

Invatai la ce iti placea si era mult mai lejer. Nu am incercat niciodata sa invat chestii inutile mie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

"Invatai la ce iti placea si era mult mai lejer."
Intr-un final mi-am dat si eu seama de asta rolling on the floor

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai exact! Trebuie sa fim eficienti! Sa fentam prostia si inutilitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Asa e

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Nu ma refeream la asa ceva.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Dar la ce te refereai?

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Ma refeream ca daca isi dadeau interesul in adevaratul sens al cuvantului, conturile acelea erau sanctionate corespunzator, de la avertizare, la banare temporara sau permanenta. De trolat se da seama.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Iti zic eu ca isi dau interesu! Pai am vazut, daca nu actioneaza inseamna ca ori nu au considerat ca trebuie, ori nu s-a raportat! Eu am raportat cand se discuta urat, insulta, si s-a rezolvat f rapid.
De multe ori trebuie si noi sa raportam. Eu am dat mail si s-a rezolvat, nu report aici. Cand e ceva, da mail si spune. Spune tu tampenii asa deci insulte, batjocoriri, calomnie, injuraturi, sa vezi cum iti dispar postarile rapid, si la prea multe iei si suspendare, dar de luni pana vineri.

Chiar acum 3 zile un coleg a postat ceva despre coronavirus si a doua zi intrebarea nu mai era! Desi omul a spus ca nu instiga la neprotejare, el a zis cum gandeste el, deci nu era cazul sa fie sters, dar s-a sters.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Exista conturi care sunt doar facute pentru comentarii infecte, Heca... de exemplu. De ce mai are cont pe site?

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai nu stiu, se distreaza poate. E bine sa raportezi acele comentarii la admin prin mail.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Am raportat si doar sterse au fost. Comentariile rautacioase trec, dispar, utilizatorii infecti care le reproduc, raman. Trebuie sa recunosti ca dauneaza prea mult ca sa mai ramana aici, nu avem nevoie de asemenea prosti pe site.