| notdecstar a întrebat:

Salut TPU!
Mama iubitei mele a venit in vizita pe la noi, stiind despre tensiunile noastre (vezi cealalta intrebare de pe profil). A stat cateva zile, azi a plecat, doar ca eu nu am fost acasa. Am ajuns inaintea iubitei mele si am zis sa fac curat in living, unde a dormit mama ei. Tot stergand eu praful, am dat si pe sub canapeaua extensibila (care evident era extinsa) si am simtit ceva ciudat la mana. Am strans canapeaua crezand ca sunt doar jucariile motanului nostru. Am avut parte de socul vietii mele as putea spune fiindca am gasit sub canapea o mana de unghii roase. M-a luat raul, problema este ca erau multe si nu mai facusem curat de ceva timp. Nu stiu cum sa ii spun iubitei sau mamei ei ca asta ar putea fi o problema de sanatate. Oare cum as putea sa o tratez, exista solutii, dar fara sa isi dea seama?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oare cum as putea sa o tratez.
Să o tratezi tu pe mama ei? Fără să își dea seama?

| notdecstar explică (pentru sadrian46):

Eu sunt de parere ca mama ei face asta. Da, sa pot sa o fac sa nu isi mai lase unghiile sub pat. Dar nu sa o ia asa, sa ma creada nesimtit.

| EcceHomo a răspuns:

Acele unghii sunt folosite de către vrăjitoare în ritualuri biologice, menite sa lege partenerii pe viață. Mama iubitei tale este vrăjitoare. ')

| notdecstar explică (pentru EcceHomo):

Stai, de unde stii asta? Hmm...
Si totusi, ce fac cu ele mai departe?

| EcceHomo a răspuns (pentru notdecstar):

Știu, pentru că și eu am strâns unghii, la un moment dat. Bine, eu sunt colecționar compulsiv, nu pentru vrăji le strângeam. Ce faci tu cu ele mai departe? Pai ar trebui sa i le dai mamei iubitei tale. Dacă nu este, la fel ca mine, colecționar compulsiv, le va macina și ți le va pune în cafea, ca să o iubești veșnic pe fiica-sa. big grin
Pana una alta, nu-s unghiile tale, asa ca ar trebui sa i le dai.