| anonim_4396 a întrebat:

Acum o luna am domit la o prietena, Camy (eu si o colega de-a noastra Georgiana). Ne-am distrat, am ras, totul bine si frumos. Era ceasul 2(dimineata) nu ne era somn asa ca ne-am dus in bucatarie sa mancam popcorn si sa jucam carti. S-a facut ceasul 2 jumate, iar Camy ne-a spus sa mergem sa dormim, si a mai zis ceva de ora 3, pana atunci nu am auzit nimic de ora 3big grin.

Ne-am dus in sufragerie,m-am intins pe canapea si incercam sa dorm,era lumina aprinsa,televizorul aprins. Georgiana si Camy erau pe o alta canapea.

Georgiana se tot uita pe hol,se uita insistent. Camy a intrebat-o daca a patit ceva, ea a zis ca se simte privita de cineva. In momentul ala Camy s-a uitat in directia aia si a zis ca asa e,ca e cineva acolo(si nu ma refer la o persoana,in casa eram doar eu,Camy,Geo si mama Cameliei)

Atunci s-a intrerupt televizorul, atunci m-am ridicat din canapea si nu m-am mai miscat. Camy vorbea cu cineva, a spus ceva de genu: Te rog nu le mai speria, fa la loc televizorul. Eu ma simteam ca intr-un vis. In momentul ala si-a revenit televizorul. Iar eu am sarit din canapeaua pe care stateam eu, in canapeaua in care stateau prietenele mele. Dupa ce am mai stat vreo 5-10 minute, nu stiu ce mi-a venit mie sa ma uit la ceas, era 3:15. Apoi Camy a zis : Lucrurile astea s-au intamplat la ora 3:00.

Dupa vreo 10 min iar a aparut, apoi a disparut.Si tot asa pana la ora 4 si un pic. Eu si Georgiana eram speriate, Cameliei nu ii era frica.

Ne-a spus ca nu e prima data cand i se intampla, ca e obisnuita. S-a facut ora 5..Georgianei ii era foarte somn, si pur si simplu a luat-o somnu pe mana mea, s-a trezit brusc, si ne-a spus ca l-a visat pe un coleg de-al nostru, ca se ineaca. Pe la ora 5 jumatate a luat-o somnu si pe Camy, eu ramanand singura. Dupa vreo 10 minute ne-a zis ca si ea l-a visat pe acelasi coleg inecandu-se.

Pe la ora 6 jumatate, Camy si Geo dormeau dusebig grin iar eu ma uitam insistent la televizor(era stins) pe televizor era un bibelou in forma de taur iar la coarnele sale, o sticla cu apa. Colegul nostru, este taur....Cand mi-am dat seama ca el este taur,parca simteam ceva care imi trecea prin stomac...

Acum o saptamana o colega de-a mea era sa se inece...

Nu pot scapa de aceasta amintire,ma trezesc noaptea, nu mai pot dormi cu televizorul stins, cateva zile am dormit in camera cu parintii mei. Nu stiu ce sa fac pentru a scapa de aceasta amintire

As vrea sa imi dati niste sfaturi, ce as putea face. Daca vreti sa faceti misto, puteti sa nu raspundeti...

6 răspunsuri:
| jouly a răspuns:

Scumpa incearca sa nu iei in serios tot ce ai vazut..televizorul s-a stins poate din cauza unei pene de curent.iar camy poate incerca doar sa te sperie. poate prietenele tale au vrut sa iti joace o festa.nu mai fii asa fricoasa.cat timp ai capul de umeri si crezi in tine nu ai de ce sa te sperii.colegul tau cu siguranta nu va pati nimic happy nu iti face griji. relaxeaza-te si nu te gandi la ce e rau. daca vrei un filmulet de autosugestionare urmareste the secret.il vei gasi repede pe internet. daca nu...o sa ti-l dau eu. nu e nimic rau cu ora 3. tie iti este frica desi nu ar trebui.fa anumite activitati (inot, mersul de role sau bicicleta, pictura) care sa te faca sa uiti de ceea ce ai vazut.

| amaliaamely a răspuns:

Hei poate daca te rogi si tu seara..nu o sa te trezestii la miezul noptii si chesti din astea...si du-te si tu la biserica poate ca asa scapiid e gandul ilabig grinbig grinbig grinbig grin
BAFTA

| lucian007 a răspuns:

Vreau si eu sa mi se intample asa cevalaughingoricum eu zic sa te duci la pshiholog(nu fi ca cei care cred ca doar nebuni se duc la pshiholog)si eventuaal poti sa te sfatuesti cu un preot.NUMAI BINE!

| Rhoselynn a răspuns:

Parerea mea este sa vorbesti cu prietena ta si sa afli daca nu cumva se ocupa de spiritism si sa vorbiti cu un preot, eventual sa ii sfinteasca casa poate dispare spiritul.Am patit si eu mai multe chestii dubioase, dar am aflat ulterior ca prietena mea din generala spunea tot felul de rugaciuni dubioase prin baie, la lumina lumanarii si zicea ca invoca spirite. Cert este ca preotul nu a vrut sa intre in baie sa sfinteasca pentru ca a zis ca a simtit ceva rau acolo. Daca ar fi sa luam in serios tot ce se intampla in lumea asta nu am mai iesii din casa. Ai grija.

| Ardeuitecumarde a răspuns:

O poți întreba pe prietena ta ce s-a întâmplat în acea seară, apoi dacă tot nu te calmezi du-te la un psiholog.
Numai bine!

| Gabitza03 a răspuns:

laughing))