| Balonaseplutitoare a întrebat:

mi am scapat iphonul in apa adica nu l am capat doar ca s-a udat un pic mai tare si nu se mai deschide am incercat sa ilusuc cu feonul si nu a mer, iar acum l am pus pentru 48 de ore in farfurie cu orez nefiert credeti ca mai poate fi salvat?
Va Rog REPEDEEEE!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am udat calumea un telefon ieftin (E-boda V38S), m-am folosit de el cateva ore cu apa in el, ca n-am stiut. Ma miram de ce se aude ciudat, si sta flash-ul aprins.
S-a inchis si nu s-a mai deschis, l-am desfacut partial, l-am pus la uscat pe bord, in masina (era canicula), apoi, seara l-am incarcat, si functioneaza si in prezent.
Dar mno, Iphone-ul nu cred ca accepta asa ceva happy

| lpavel a răspuns:

Sansele sunt prea putine sa mai functioneze deoarece ai incercat sa-l deschizi inainte sa-l fi uscat destul de bine!

| Balonaseplutitoare explică (pentru lpavel):

Nu doar ca se aprinde el si candsa se deschida seinchidea la loc acum l am pus la incarcat sper sa functioneze pana maine

| lpavel a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Ei, atunci ai noroc ca nu s-a stricat, trebuie doar incarcat, dar banuiesc ca pana acum ai aflat asta... happy