| AlexandruAndrei442 a întrebat:

mie imi place de o fata si vreau sa ii spun abia la sfarsitul anului, adica la inceputul verii. Ce i-as putea da in afara de un trandafir? Ma refer sa fie emotionata.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi sa nu fie prea tarziu.Sa nu ti-o fure altul intre timp.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa o iei 'tare', sa-i spui direct ca iti place de ea, sa vii deja cu flori...
Eu zic sa te apropii de ea pana atunci, sa-i dai putin de inteles ca o placi, sa vezi cum reactioneaza. Apoi, la sfarsitul scolii, sa-i faci o surpriza, care probabil va fi frumoasa, daca reusesti sa o faci sa te placa pana atunci.
Nu poti sa mergi cu 'siropisme' la cineva care nici nu te-a observat, ca se panicheaza, si o sa te refuze urat.

| Doub a răspuns:

Un bugatti

| Ineys a răspuns:

The D. Joking, urmareste-o sa zic asa, si incearca sa-ti dai seama ce-i place cel mai mult, imprieteneste-te cu ea si afla-i secretele, apoi la momentul oportun da-i bomba:" Esti vtm, smrfm!".

| WaterDrop a răspuns:

De ce tocmai la sfarsitul anului? Spune-i de acum ca sa ai timp pana la sfarsitul anului sa te gandesti cum poti incerca iar in caz ca raspunsul nu este favorabil.

Cat despre trandafir, las-o moarta, ei sunt pentru la batranete in era asta. Ii poti da o doza de incredere in tine si neacceptarea unui refuz din partea ei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O jucarie de plus, o scrisoare in care sa ii spui cat de mult o iubesti(sti tu genul ala de "tip vechi de scrisori" prin care sa-ti exprimi sentimentele si sa se simpta coplesita ).
Dar cel mai bine incearca sa o cunosti inainte de a-ti marturisi sentimentele, poate afli chiar de la ea ce ii place sau nu.

| Liliana_Hurdea_1979 a răspuns:

I-ai putea oferi un ursulet cu o scrisoare in mana in care sa scrii tu ceva ce crezi ca i-ar placea, ceva foarte romantic! Daca tii la dansa, cauti acest cadou, daca nu gasesti, ofera-i o plimbare in care sa o duci la o inghetata, sa-i faci cinste, apoi s-o duci undeva romantaise si sa-i dai un buchet s=cu flori urmat de cel mai dulce sarut! Alegerea mea!