| anonim_4396 a întrebat:

O persoană instabilă emoţional merită să aibă o iubită sau o familie. Nu ar fi mai bine să se autodistrugă pentru a nu mai face rău celor apropriaţi, pentru a nu mai fi un exemplul negativ pentru alţii care se cred deştepţi sau de ce nu pentru a nu contamina fondul genetic al speciei umane. Conform teoriei naziste ar trebui să se autodistrugă pentru a nu afecta rasa umană.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sustii cumva acea teorie? Orice persoana, stabila sau instabila emotional are dreptul la viata.Nu vad o intrebare la postarea ta.

| ToKen a răspuns:

Conform teoriei naziste, intr-o masina incap 70 de evrei. 5 pe scaune/bancheta, restul' in scrumiera.

Nu ar fi mai bine sa se autodistruga, sunt la fel de oameni ca si tine. Daca brusc ai capata un handicap, nu cred ca ti-ar face placere sa fii inlaturat, doar pentru ca strici lotul de oameni "perfecti". Iar ca sa te inlaturi singur, nu stiu. In aceeasi idee si treaba cu instabilitatea emotionala.
Din punctul meu de vedere, e loc pe planeta asta cam pentru toti, stricati sau nu. Se triaza singuri.

| RAY a răspuns:

Personalitatea nu se transmite genetic desi nu atentezi la specia umana daca te reproduci, cu toti avem diferite situati in viata de instabilitate emotionala e ceva normal nu-i nimic exagerat in asta

| Mădă0611 a răspuns:

Daca nu s-au autodistrus cei care au distrus acea persoana, ea de ce sa se autodistruga?

| Doub a răspuns:

Şi noi suntem oameni deştepţi, nu ne luăm după teoria nazistă, nu?

| MistretulPufos a răspuns:

Hei, lasa porcariile naziste. E un site numit Sentimente.ro, incearca acolo si NU TE DA BATUT, sunt sigur ca sunt multe femei care cauta un partener

| EneCristian a răspuns:

MM omenirea e praf de mult( noi nu mai suntem ce eram de cand a incetat selectia naturala ce a permis orice evolutia a mai incetat la noi) Creierul uman se micsoreaza nu mai creste si e bine sa aiba familie atata timp cat cealalta persoana o poate sustine indiferent de urmari ( in momentul actual orice destept are dreptul la tacere daca ma intelegi) Autodistrugerea ar fi o tampenie.