| DecstarIsBackAgainMtfk a întrebat:

O sa va povestesc necazul meu din seara de Revelion. Vecinii mei sunt oameni foarte calmi si ii cunosc de cel putin 2 ani. In ultimul an m-am imprietenit foarte bine cu sotia acestuia iar intre noi s-a infiripat o aventura. Revenind la seara de 31 dec. stiind ca Bogdan, sotul vecinei a fost in tura de noapte la serviciu, mi-am permis sa ii trimit mesaj ei. Am intrebat-o daca pot veni la o cafea si ea desigur m-a invitat. Nici ea nu stia ce avea sa se intample. Dupa ce am baut o cafea ne-am retras in sufragerie si de aici stiti si voi ce urmeaza. Intre timp, usa nefiind incuiata ne-am trezit cu sotul ei in casa. De aici si o cearta masiva. Cum as putea face ca restul vecinilor sa nu afle? Problema e ca eu am 23 de ani iar vecina 56, aproape 57. (Nu arata)
Nu vreau ca femeia sa isi traiasca restul vietii privita cu ochi rai. De atunci n-am mai auzit nimic in casa lor dar mna, nu stiu daca Bogdan (cu care nu mai sunt prieten) o sa spuna tuturor. Nu as vrea sa afle nici mama care e mai tanara ca vecina mea. Multumesc!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te faci ca ploua si nu ai treaba poveste din trecut

suntserios
| suntserios a răspuns:

TPU nu cred ca e genul de site unde sa iti expui tu fanteziile sexuale cu vecine si vecini...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu stii ce o sa se intample, ar fi putin probabil sa stim noi. Si "Nu vreau ca femeia sa isi traiasca restul vietii privita cu ochi rai", serios? De ea iti este tie acum? :/

Ce iti ramane de facut ar fi:
- sa te stresezi in continuare si astepti sa vezi ce se intampla;
- sa nu te stresezi si sa astepti sa vezi ce se intampla.

Alte variante... nu prea ai.

| Mosotti a răspuns:

Nu va spune Bogdan la nimeni ca s-ar face el de cacao ca i-a f altul nevasta sub nasul lui, asa ca stai linistit.
Pai normal ca nu mai esti prieten, intre prieteni nu se face ce ai facut tu.

| DecstarIsBackAgainMtfk explică (pentru Mosotti):

Pai nu am dusmani.

| Mosotti a răspuns (pentru DecstarIsBackAgainMtfk):

Nu, eu am zis ca Bogdan nu va spune la nimeni sa nu se faca de ras (desi nu el s-ar face de ras ca oricum vina nu e a lui).
Pai nu are legatura ca ai dusmani sau nu, am zis ca daca esti prieten cu cineva, nu faci ce ai facut, ii ziceai "vezi ca asta a ta se cam da la mine".
Daca erai doar vecin si atat, era altceva.

| Freya1 a răspuns:

Dacă ei încă sunt impreuna si e liniște inseamna ca nu va divulga nimănui, pentru ca si el la rândul lui se face de rahat.

| EcceHomo a răspuns:

Aoleu, situații identice, personaje diferite. laughing)
Convingerile tale te sabotează.
Ai uitat-o pe vecina mea?
Hai că soțul ei nu îți mai poarta ranchiună, întoarce-te în cartier!
Cât despre noua situatie... soții iubitori își vor ierta întotdeauna soțiile. Nu va bate tarabana, stai liniștit.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru EcceHomo):

Tot ce se face in ascuns se va striga de pe acoperișuri, si tot ce se face la întuneric se va da la lumina. Biblia nu minte.

| DecstarIsBackAgainMtfk explică (pentru EcceHomo):

Chiar speram la o consolare, multumesc! Acum 30 de minute m-am intalnit cu Bogdan care mi-a transmis "Alupigus vecine" si eu i-am raspuns la fel. Inceputul unui salut nou cred ca e de bine, chiar daca nu prea cunosc limba greaca.

| EcceHomo a răspuns (pentru DecstarIsBackAgainMtfk):

laughing) Ah, vezi, ți-am zis eu.De acum sunteți și mai apropiați. Simți conexiunea?

| DecstarIsBackAgainMtfk explică (pentru EcceHomo):

Sa stii ca simt ceva, ceva... maine o sa o pandesc pe vecina sa o salut si pe ea in greaca, sa vada ca stabilim niste conexiuni din gura, verbal vreau sa zic.

| Mosotti a răspuns (pentru DecstarIsBackAgainMtfk):

Pai alupigus citit pe dos, e romana, haha.

| andreeap08 a răspuns:

Doamne fereste... daca era mai tanara era de inteles...

| DecstarIsBackAgainMtfk explică (pentru andreeap08):

Consider ca varsta este doar un numar. Femeia arata foarte bine si nu m-am gandit niciodata la numar.