| anonim_4396 a întrebat:

Se dă următorul scenariu:
Stabiliți cu o vecină să beți o cafea la ea acasă (într-o jumătate de oră).
Ea vă zice să intrați direct la ea în casă, fără să mai strigați la poartă.
Să zicem că veniți mai devreme, în 15 nu 30 de minute, pe pitiș, intrați pe hol și o auziți pe vecina voastră vorbind la telefon, în camera ei, ușa camerei ei fiind întredeschisă.
Fără să vreți, auziți discuția, aceasta având loc pe un ton oarecum lasciv.
Auziți o voce de femeie din telefonul vecinei voastre.
Să presupunem că cele două ar vorbi prin video apel.
Dialogul dintre cele două sună așa:

Femeia misterioasă (voce din telefon) : - Ne vedem când sunt liberă și nu e soțul meu acasă.
Vecina : - Bine, scumpa mea. Te pup.
Femeia misterioasă (voce din telefon) : - Și eu te pup, draga mea.

În momentul acela deschideți ușor ușa camerei vecinei voastre.
Ea când vă vede, închide repede apelul cu acea femeie, închide telefonul și face o expresie de șoc și panică la vederea voastră.
Ei bine, ce ați crede în urma acestei faze?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. Reactia vecinei a fost una perfect normala, de om speriat, care nu se astepta ca cineva sa-i intre in casa fara sa bata la usa sau macar sa salute/vorbeasca.

2. Convorbirea de la telefon este iarasi una normala, intre 2 prietene foarte bune.
Eu folosesc termeni dragalasi cu toate prietenele mele, atunci cand planific sa ma intalnesc cu ele la cumparaturi sau la o cafea, cand sunt libera sau cand nu- i sotul acasa, ca sa nu se simta incomod.
Evident ca incheiem cu "te-am pupat, scumpo" ori iubito, draguto samd.
Toate aceste cuvinte sunt folosite frecvent intre prietene, ca semn de buna amicitie, neinsemnand nimic amoros, doar un simplu cuvant, intre prietene.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca mai are si alte prietene, nu numai pe tine.

| VoidEternal a răspuns:

Nu e nicicând liniște în mintea ta, asa-i?

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

De ce zici asta?

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru că e adevărat. Cel puțin pe tema asta ai postat nenumărate întrebări și orice răspunsuri ai primi tot ești frământata de tot felul de scenarii mai mult sau mai puțin reale și legate de acea femeie măritată.

| mi25 a răspuns:

Ce sa cred? Ca ai o minte care vede doar inchipuiri.

| Anuket a răspuns:

Că a vorbit cu o prietenă și a uitat de mine.

Faci un scenariu de telenovelă?

| 19flo79 a răspuns:

In momentul ala, stiu sigur ca nu a facut cafeaua si m-am deplasat inutil pana acolo (asa am visat tot drumul la cafeaua aburinda happy ) si pe deasupra am mai asteptat ca boul sa termine ea conversatia aia de prost gust... (auzi ca lasciva)

laughing laughing laughing

Răspuns utilizator avertizat
| UnulSimplu312 a răspuns:

Poate vecina si a dat seama ca ii plac fetele si a iesit la agatat. E perfect normal

| NoVember8 a răspuns:

Ca femeia are o fantezie cu alta femeie pe care vrea sa și o îndeplinească?