| StrongHeart a întrebat:

Orice as face, oricat as incerca sa cred ca va fi bine si oricati pasi as urma sa ma schimb pe mine, in final tot nu scap de acea tristete si acel "gol" in suflet..In fiecare zi imi spun ca o sa treaca si ma lupt cu mine insumi sa imi depasesc conditia,chiar o fac, insa de la un timp nu vad nici o schimbare mare sa se intample, si am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca asa e in viata.
Pe voi ce va face cu adevarat impliniti?
Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

"am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca asa e in viata."
Stii ce inseamna asta?
Inseamna ca acum esti in punctul in care apar adevaratele schimbari, acum e momentul in care trebuie sa dai mai mult, sa dai tot ceea ce ai mai bun.

Daca e necesar, opreste-te din ceea ce faci, ia-ti ragaz, si risca tot, poate fi cea mai buna decizie pe care o poti lua.

Ce e drept, nu am idee unde e problema la tine, unde ai esuat, dar sfatul meu se potriveste in majoritatea cazurilor.

Cat despre cealalta intrebare.

Nu pot spune ca sunt cu adevarat implinit, inca mai sunt chestii pe care mi le doresc, dar chiar si asa, pot spune ca sunt impacat cu mine, iar asta conteaza cel mai mult.

| StrongHeart explică (pentru OldSoul):

Multumesc,aveam nevoie de asta!

| OldSoul a răspuns (pentru StrongHeart):

Ma bucur ca am putut sa ti-l oferwinking

8 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog

-Pe voi ce va face cu adevarat impliniti? -
Momentan nu am un răspuns la întrebarea asta

| Emma30555 a răspuns:

Împlinirea vine când te bucuri de ceea ce faci în prezent, nu trebuie sa fie ceva măreț ci sa te facă sa te simți bine.

| StrongHeart explică (pentru Emma30555):

Si daca simti ca ai facut atatea sacrificii pentru oameni si nu ai primit nimic semnificativ in schimb, Nu ti-ai dori ca ceea ce faci sa fie măreț?
Multumesc pentru raspunsuri, btw.

| Emma30555 a răspuns (pentru StrongHeart):

Nu trebuie sa ai așteptări de la oameni, dacă ai făcut ceva bun pentru ei ai făcut ca asa ai simțit în momentul respectiv, nu mai aștepta nimic în schimb tocmai ca să nu vina dezamagirea, și poate de la cine nu te aștepți va face ceva foarte bun pentru tine. Exista o lege a compensației care se pare ca uneori funcționează. Se întâmplă să ajuți un prieten apoi tu sa fii ajutat de cineva complet străin care nu îți datora nimic. Mie mi s-a întâmplat. Desigur ca cel mai frumos e sa ni se întoarcă faptele bune dar uneori se întâmplă alteori nu. Dacă ajungi sa i înțelegi pe cei din jurul tău vei anticipa cine va aprecia și cine nu. Cat despre lucruri mărețe, nu știu cât demult contează, eu cred ca contează lucrurile mici adunate care ne fac sa ne simțim bine, sa cautam acele activități, persoane, orice ce ne aduce acea energie bună. Poți sa încerci sa faci și lucruri mărețe, e bine sa ai un scop, împortant e sa știm ceea ce ne dorim cu adevărat, de multe ori nu prea știm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce energii te inconjoara. Si cum Romania abunda in dementi nu cred ca ai oameni prea de calitate in jurul tau.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ma simt implinita cand reusesc orice mi-am propus in minte. Mai ales realizarea anumitor lucruri marunte ma ajuta sa-mi pun capul pe perna satisfacuta.