| SporeBox a întrebat:

Probabil ca par prost dar imi poate explica cineva ce inseamna paperback?

2 răspunsuri:
| IonutR1 a răspuns:

O carte cu copertă broșată (paperback) este un tip de carte cu o copertă confecționată din hârtie groasă sau din carton subțire, prinsă de cotor prin încleiere cu un adeziv. În contrast, cărțile cu copertă dură au paginile cusute sau legate cu scoabe.

| SporeBox explică (pentru IonutR1):

Am vazut carti care aveau o varianta si paperback si fara si varianta paperback era mai ieftina. De ce? Este de mai proasta calitate?