| Bogdannn96 a întrebat:

Problema mea este : nu mi se vede scrisul la Y! M ( Yahoo Messenger). Am incercat toate solutiile, dar fara rezultat. Nu vreau sa reinstalez windows-ul. Ma chinui doar sa citesc Offline Messages de pe mail. Nu prea imi place. Va rog ajutati-ma. Multumesc.
Cine ma ajuta are FUNDIŢA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate chestia asta devine generala. Am dezinstalat IE, flashplayer, toate produsele yahoo, am scanat calculatorul cu kaspersky, cu avira si cu utilitarul online de la Microsoft. Inclusiv cu malware bytes si spybot. Am restartat, l-am curatat cu ccleaner, cu regcure. Am reinstalat IE, flashplayerul cu activex, shockwave player, am testat daca am ultima versiune de java, am tastat si cele doua comenzi vestite! Nu merge nici YM 9, nici 10, nici 11 beta. Cred ca e in zadar. Deja folosesc pidgin pentru ca pe cei de la yahoo nu ii intereseaza sa rezolve o problema pentru care deja tipa mii de oameni pe net...

5 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=1922
Urmeaza intocmai instructiunele lu' nenea si o sa reusesti;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorsal, iti multumesc foarte mult, esti foarte inteligent, a mers solutia ta, mersi mult:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reistaleaza yahoo messenger o sati mearga 100% asa miso intamp si mie

| Bogdannn96 explică:

Nu a mers. Incercasem si asta.

| DorsaL a răspuns:

Scrie regedit in run apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe
HKEY_CURRENT_USER, dupa care
Software, dupa care
Microsoft, dupa care
Windows, dupa care
CurrentVersion, dupa care
Internet Settings, dupa care se va sterge folderul
Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si redeschideti yahoo messengerul.