| andreiutzumc a întrebat:

Sa nu credeti ca sunt nebun sau ca nu am viata sau ceva este doar o intrebare care imi o pun de cand eram mic la 7 ani. M-am trezit odata in timp ce visam in acelasi timp visam un peste ca re se misca si s-a blocat a dica nu mai misca de loc si nici eu nu ma pot misca si cred ca m-am trezit in REM stiti ce inseamna.Muschii nu-i ii puteam misca dar auzeam vedeam respiram uneori simtiam ca nu mai puteam respira.Am auzito pe mama ca ai intrat in camera si am strigato si nu mai auzit sau era doar in gandul meu apoi mam panicat am inceput sa plang dar nu curgea nici omlacrima pe perna apoi am dormit si mam trezit.Intrebarea este de ce s-a intamplat si de ce nu mai eu eram constient ca vad aud miros adica respir si altele dar nu ma puteam misca? REM (rapid eye movement) miscare rapida a ochiului!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat de doua ori si e o senzatie foarte aiurea, dar nu e nimic paranormal ori nu stiu mai ce.
Cauta pe net despre 'sleep paralysis' si o sa gasesti o gramada de chestii despre asta.

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Te-ai gândit că visai că visezi un vis?

| andreiutzumc explică (pentru Dariusuu):

Nu visam pentru ca simteam totul auzeam si respiram vedeam in perna plangeam eram ud lq ochi dar perna nu