| murloc a întrebat:

Sa spunem ca gigiel, face o carte cu niste mici,, reguli" morale dupa care vrea sa isi traiasca viata. Si scrie : acceptal pe Ghita indiferent de cat de cioban e si incearca sa il ajuti la nevoie, acceptal pe Suleiman indiferent de religia lui si incearca sa il ajuti la nevoie si acceptal pe Medalion chiar de e putin mai inchis la culoare. Scrie Gigel carte, ii arata si lui Dorel in drum spre carciuma, dorel e de acord cu ce scrie in carte si vrea sa I se alature lui Gigel. Gigel poate forma un club de oameni care gandesc ca el, incercand sa ii cizeleze ca un un adevarat guru ce este, printr-o carte cu principii morale, care sa nu depinda de religie sau politica? (Desi dupa ce strange multi adepti, ar putea sa formeze un partid al gigelismului.)

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar putea. De ce nu?

5 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Da.Poti.

| lpavel a răspuns:

2 lucruri despre tine :
1- cred ca esti tocilar
2- iti place tare mult politica, care la varsta ta strica mult!
Acum ne intoarcem la un gigel care e un baiat normal si face aceste reguli.
Dupa ce i-a zis regulile lui mai multor persoane si ei sunt de acord cu el, ei vor devenii cei mai buni prieteni si mult timp sau poate toata viata vor ramane prieteni si se vor distra impreuna!
NU VOR FORMA UN PARTID! Parca ai fi ceausescu sau hitler!

| murloc explică (pentru lpavel):

Nu ma intereseaza sa imi fac un partid, nu imi place politica, doar ca am vazut un documentar pe youtube despre societati secrede si sunt curios de formarea lor.

| raluk27 a răspuns:

Daca are adepti, da, poate.

| TaseGaby a răspuns:

Gigel poate face orice daca are bani daca nu are bani poate o sa reusasca ceva local, nici un om marunt nu poate sa-si impuna vreo idee la nivel mare deoarece locurile din capul statului sant deja ocupate de niste oameni fara scrupule care cand o sa simta vreo ameninitare o sa faca tot posibilul sa o anihileze rapid