| Corsi a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva subiecte de discutie pe facebook cu o fata pe care o plac. Nu vreau gen hobby-uri sau. crezi in horoscop. Stiu ca si ea ma place Cum as putea incepe discutia si cum sa o termin?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa vorbesti despre ea. Pentru orice om, subiectul cel mai interesant este "EU", deci ii va face placere iar tu te arati interesat de ea. Ceea ce afli iti poate folosi mai departe. Intreab-o ce activitati ii plac, unde ii place sa iasa, ce face intr-o zi tipca de scoala si ce face in weekend, ce pasiuni are, ce filme, carti, muzica ii plac, daca ii place natura, daca merge in excursii si orice alta idee mai ai. Toate astea iti folosesc ca sa stii unde o poti invita si cum sa ii faci placere. Pe baza a ceea ce iti spune, tu poti apoi gasi noi subiecte de discutie. O lasi pe ea sa termine discutia happy Tu ii spui ca ti-a facut placere sa vorbiti si ii multumesti pentru o seara minunata.

| piticaa9 a răspuns:

Ii trimiti un buna o intrebi ce mai face, daca a avut o zi buna. Apoi o mai intrebi Daca te mai iubeste da doar in gluma (daca zici ca si ea te place) apoi o intrebi daca vrea sa jucati adevar sau provocare ii spui ca ai fi incantat sa iesiti undeva, canva. Si daca o sa vrei tu sa termini conversati ii poti spune ca iesi in oras cu prietenii. Sper ca te-am ajutat! Fundita!