| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cursant în anul 2 la postliceala de asistenti medicali generalisti,e mult de învatat dar pot sa zic ca-mi place,însa nu pot sa învat decat mecanic(tocit).
Am încercat logic,dar nu pot deloc si cred ca nu am înteles prea bine partea cu "logic".
Sunt frustrat pentru ca eu învat ore bune si iau note mai mici ca altii,care probabil învata cateva minute.
Mai e o chestie,ma gandesc ca dupa ce o sa termin ca nu o sa-mi gasesc post, desi am note relativ bune, dar aici în Romania conteaza banul si asta ma demoralizeaza mult!
As vrea sa dau acum pe la anul la medicina la Oradea, ca si nutritionist.
Voi ce parere aveti?
Stiu, am pierdut 2 ani aici, dar probabil ca cu postliceala nu faci nimic.
Si ca medic nutrionist o sa am ceva sanse?
La Oradea sunt locuri la stat ca nutritionist?
Va rog sa ma ajutati ce sa aleg dintre:continuarea postlicealei +voluntariat pe ambulanta(ce credeti merita?)
Sau facultate medicina ca medic nutritionist?
Si sa ajutati cum sa învat logic, ca nu pot si învat mult, dar degeaba!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Sunt frustrat pentru ca eu învat ore bune si iau note mai mici ca alti"

mergând la facultă, unde e clar mai greu, n-o să ai frustrări mai pe măsură?

| Nightwolf1 a răspuns (pentru sierra1):

Dar învat, cauza e ca tocesc.

| sierra1 a răspuns (pentru Nightwolf1):

La medicină nu merge altfel

| Andreeush a răspuns:

Și crezi că dacă te duci în altă parte nu o să ai aceleași probleme cu învățatul?

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Alege altă facultate dacă nu ești capabil să înveți.