| 12cristina a întrebat:

Salut, TPU.Sunt junior si nu stiu cum sa-mi fac prieteni.help me, please!

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Difera ce soi de prieteni cauti ca aici gasesti tot felul.eu zic sa cauti pe unul care sa ii placa sa citeasca sa ai cu cine sch o vorba, sa mai si creada in Dumnezeu ca nu am auzit sa fi cazut biserica pe cineva ca el credea.Sa ii eviti pe aia care zic "cititul dauneaza grav sanatatii:ca ajungi asemeni lor.Seara nu patesti nimic daca te inchini si zici Tatal nostru si ii povestesti lui ce te framinta apoi ii multumesti ca a ascultat ruga ta si te culci nu uita sa faci si semnul Sf Cruci. Vorbeste cu profa de romana sa spuna ce carti sa citesti nu bazaconii cu vampiri ci literatura te duci cu tatal tau si le iei cu 1 leu de la tarabe si mari foloase vei avea.Sa ai in minte ca 16% sunt analfabeti sa nu fii asemeni lor sa ai in minte sa ajuti sa fi ajutat la rindul tau. iata reteta unei prietenii de lunga durata