| RomanianBoy333 a întrebat:

Tatal meu m-a lasat la bunici de la varsta de 3 ani si cand a trecut pe aici a dat maxim 100 de lei pe mine si cateodata nimic+ca nu vrea sa ma lase sa plec la maicamea ca atunci ar trebui sa plateasca el pensia alimentara.Am 15 ani deja si acum 3 luni ne-am certat si de atunci nu mai vorbim unul cu altul.
Am aflat de la cunostinte ca el poate intra la puscarie daca eu fac plangere la politie ca ma neglijeaza dar nu vreau sa plec de la bunici!
Ce pot face sa raman la bunici si sa intre nemernicul ala la puscarie?

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Nu se intra la puscarie asa ca vrei tu, el te-a lasat in grija bunicilor si s-a interesat de tine.
Pentru puscarie trebuie sa aiba niste capete de acuzare, sa comita o infractiune grava, sa cauzeze un prejudiciu foarte mare, Nu intra lumea in puscarie ca te duci tu la politie laughing