| AndrewDallas a întrebat:

va rog dațimi niste subiecte/idei de vorbit la tel, plzzzz

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta înseamnă o conversație. Dacă nu știi ce poți vorbi la telefon, înseamnă nu trebuie să vorbești. Luăm telefonul, sunăm pe X, vorbim o oră și ce vorbim, subiecte pe care nu le știm.
În loc să vorbesc la telefon prefer să citesc sau să studiez, dacă nu am ce să fac. Niciodată nu mă plictisesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ți-aș zice, dar n-ai tu creier să le dezbați.

| Victoria18 a răspuns:

In primul rand, astea vin de la sine. Nu o sa te simti bine sa le reproduci. Aia nu mai e conversatie. E chin. Inseamna ca e ceva in neregula in psihicul tau. Esti poate o persoana introvertită, le ai, dar iti e frica sa le dezbati crezand ca nu o sa o faci bine.