| silviutzu97 a întrebat:

Vreau sa ies in oras cu o fata, dar nu prea am idei despre ceea ce am putea vorbi! Ceva idei despre ce as putea vorbi? Nu pot sa zic ca ne cunoastem foarte bine si vreau niste subiecte de vorbitwinking! Funda la cele mai multe!

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Ati putea incepe prin a vorbi despre hobby-urile si pasiunile voastre, despre ce va place s afaceti in timpul liber. Nu stiu, eu nu am iubit dar despre chestiile astea vorbesc cand cunosc o persoana noua sau cand imi fac un prieten nou/o prietena noua. De exemplu, ai putea sa o intrebi despre muzica preferata, poti sa o intrebi ce melodii ii place sa asculte, spui si tu ce genuri de muzica preferi, ce melodii iti plac cel mai mult. Sau ati putea vorbi despre filme, o intrebi ce egnuri prefera, ii spui si tu, ii povestesti eventual o faza frumoasa sau comica dintr-un film pe care l-ai vazut tu ecent, poate dintr-o comedie sau o scena super romantica dintr-un film de dragoste, sigur daca iti plac filmele romantice. Cu ocazia asta daca tot ati adus vorba de filme, ai putea sa oinviti la cinema a doua zi sau data viitoare cand va mai intalniti. Ai putea chiar inainte de a te duce la intalnire sa et documentezi si despre programul filmelor si daca amandoi sunteti cinefili, ai putea sa o inviti la concret la un anume film. Un alt subiect interesant, care mie imi place foarte mult, ar fi acrtile, dar asta e valabil daca sunteti amandoi pasionati de lectura. Sopune-i ce carti ti-au placut in mod special, ce modele de viata ti-ai ales din randul erolior de romane. Mai mult, ai putea sa-i ceri sa-ti imprumute o carte despre care ti-a povestit ea...o carte careia ei i-a placut mult si pe care tu nu ai citit-o. Ati mai putea vorbi si despre calatorii, daca ii place sa mearga la amre sua la munte, unde pleaac ea acum in avcanta sau unde pleci tu. Ar fi frumos din partea ta sa-i faci complimente, ca iti place cum e imbracata, ca are o rochie/o bluza frumoasa, ca o prinde bine culoarea respectiva etc.bine, fetelor le place mult sa vb despre moda, haine, machiaj, coafura manichiura, shopping etc., dar ca baiat nu cred ca esti interesat de moda si nu poti vorbi despre asa ceva. Si adac nu te rpicepi, nu ebine sadezvolti un suubiect cu care esti paralel, oricum discutiile despre moda sunt mai mult intre efte, nu intre fata si baiat. Bafta la intalnire, fi relaxat in primul rand si poarta-te cat mai natural, fii tu si totul va fi bine si discutiile vor decurge de la sine, fii sigur ca va veni si ea cu sugestii, ca va aborda si ea subiecte si va dezvolta cele deja deschise de tine. Mai fa din cand in cand si acte o gluma, dar atentie nu una acre sa o faca ope ea sa se simta prost, de exemplu daca ea e blonda nu spune bancuri cu blonde. E bine sa zambesti, sa o faci sa rada si sigur va fi o prima intalnire reusita si veti petrece 3-4 re de vis impreuna. Bafat si sper ca ti-au fost de folos sugestiile mele.

| Euletitia a răspuns (pentru Euletitia):

Scuze pentru greselile de ortografie, dar am scris repede si am mai inversat literele in unele cuvinte.

5 răspunsuri:
| Lexiiii a răspuns:

Pai ai putea sa vorbesti, ce de ii place, sporturi, pasiunsi, filme, mancare. Toata chestia e cum sa incepi ca dupa o sa isi dea ea drumul si o sa aduca si ea alte subiecte in discutie. Nu trebuie sa iti planuiesti despre ce sa vorbiti. Trebuie sa lasi sa vina totul de la sine.

| silviutzu97 explică:

Mersi pentru raspunsuri dar mai astept pareriwinking

| AndreeaaD a răspuns:

Pai tocmai pentru ca nu va cunoasteti ar trebui sa vorbiti despre voi.Sa va cunoasteti,sa ii afli pasiunile,preocuparile, activitatile si ea la randul ei sa le afle pe ale tale. Fetelor in general le place sa vorbeasca si sa fie ascultate dar si sa asculte asa ca daca epuizati subiectele, povestestei despre tine, cum erai in copilarie, spune-i intamplari amuzate; daca va vedea ca esti comunicativ si amuzant si ei ii va fi mai usor si nu va veti plictisi.
Bafta si distractie placuta!

| Koalass a răspuns:

Pai in primul rand totl va veni de la sine vei deschide tu un subiect o sa mai deschida si ea o sa iti mai amintesti tu de cv si iar intri in alt subiect si tot asa. poii nu stiu despre ce iti place tie ce ii place ei in legatura cu orice : sport, mancare, sc, hobiuri, daca ii place sa calatoreasca daca da unde si pe unde a fost si spui si tuh si tot asa