| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre asta: un baiat are note mici la liceu, dar ii place sa citeasca carti, se comporta normal, e o persoana linistita si timida.

Răspuns Câştigător
| sy46 a răspuns:

Niste cifre nu arata inteligenta, si cu asta cred ca am zis tot. aparentele inseala de multe ori. poate sa fie linistit la exterior, dar in interior sa aiba o adevarata comoara. "apele calme sunt adanci"

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa fie de vina timiditatea lui!
Ii este greu sa se exprime in fata tertelor persoane, ceea ce acasa stie, intelege si poate exprima cu claritate, in fata clasei si a profesorilor devine un biet murmur zapacit, de unde si notele mici...
Vezi de ce notele nu exprima intotdeauna realitatea?
Si inca nu a inteles nimeni ca baiatul asta STIE dar e timid?!?
Rau imi pare pentru el, se va dezgheta la un moment dat, cititul si normalitatea il ajuta destul, dar de unul singur e greu!

| pwp a răspuns:

Poate e prea timid sa ridice mana si cand vrea sa-l asculte se intimideaza.

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Dacă citeşti nu automat eşti inteligent.
Probabil ia note mici din cauză că nu învaţă sau că din cauza timidităţii nu poate răspunde la ore/răspunde pe jumătate.

| Ioana22B a răspuns:

O situatie asemanatoare era si in "Romanul unui adolescent miop"-M. Eliade cand personajul principal era lipsit de vointa pentru a intelege si trece corigenta la matematica, in schimb citea foarte mult, pana tarziu cartile care il fascinau.Citeste cartea si poate vei intelege acest tip de comportamentwinking

Răspuns utilizator avertizat
| alexutsssa a răspuns:

Poii... poate nu i place sa citeasca cei da la liceu si citeste cei place lui!