| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre asta: un baiat are note mici la liceu dar nici nu prea ii place sa invete, dar ii place sa citeasca carti din care le cumpara de la librarie, se comporta normal, e o persoana linistita si timida.

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Puteai sa spui ca este vorba despre tine... e destul de evident

Faptul ca o persoana nu se omoara cu scoala nu inseamna nimic atata timp cat persoana respectiva are o anumita cultura...
Chestia asta o sa o spun mereu ..nu conteaza ce note ai la scoala, conteaza numai ce ai in cap
si 2 ) Daca ti-ai facut singur caracterizarea asta...inseamna ca esti intr-adevar dornic sa aflii parerea unor necunoscuti despre propria ta persoana
Nu am ce parere sa imi fac atata timp cat nu cunosc personal o persoana... dar daca te-ai caracterizat singur fara sa infloresti ceva..atunci ai un +

| mixxjim a răspuns:

De ce nu ii place sa invete? de fapt oare cati sunt cei carora chiar le place laughing si ce vrea sa faca in viata baiatul acela?

| mixxjim a răspuns:

Din pacate mai conteaza sa stie si materia de scoala daca vrea sa intre pe la diverse alte scoli - nu stim la ce nivel de studii e impricinatul. oricum, cu lenea asta de pe el nu o sa ajunga decat un alt mare neica nimeni asa cum sunt atat de multi altii pe lumea asta. poate doar eventual scriitor, daca isi poate iesi din lene sa puna mina sa scrie si daca are si ganduri proprii si nu traieste doar in lumile din cartile pe care le citeste. ce fel de carti citeste, apropos?

| monamonkey a răspuns (pentru mixxjim):

De exemplu: Umbra Vantului, Instinctul Sangelui, Fight Club, Simbolul Pierdut, etc...

| mat31new a răspuns:

O sa ajunga bine in viata. cum ziceau cei de la tokio hotel, nu le placea deloc la ora de muzica in scoala dar au ajuns cantareti cu toate ca nici unu nu stie sa citeasca note.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Pai atata timp cat nu se lasa de scoala nu consider ca este o mare problema.ar fi necesar sa mai frunzareasca si manualele. oricum, citind si-a imbogatit vocabularul (banuiesc ca si gandirea)fiind mult mai apt decat altcineva care invata mecanic.intervine lenea laughing