| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre asta: un baiat are note mici la liceu dar nici nu prea ii place sa invete, dar ii place sa citeasca carti din care le cumpara de la librarie, se comporta normal, e o persoana linistita si timida. Citeste cartile scrise de Dan Brown, Chuck Palahniuck, Carlos Ruiz Zafon, Albert Einstein, Friedrick Nietzche, etc... (v-am dat doar un exemplu ce citeste). Multumesc, dau funda.

4 răspunsuri:
| andreeaoprea a răspuns:

Si eu am o pasiune deosebita pentru citit pentru ca pot uita de lumea reala si ma pot pierde in lumea descrisa in carti. Dar, sincera sa fiu, cand era vorba sa citesc ceva pentru liceu... nu mai era aceeasi tragere de inima. In mod normal avem tendinta sa nu agream ceea ce suntem obligati sa facem. Totul e mult mai simplu cand facem din placere, din pasiune. Sper ca am ajutat macar putinbig grin

| cryssstynutza a răspuns:

Cred ca e o persoana care traieste in lumea lui, e un visator. cat despe invatat, multi geni ai lumi nu aveau note bune dar au schimbt lumea.

| andreeaoprea a răspuns (pentru cryssstynutza):

Cred ca ai vrut sa zici "multe genii ale lumii"

| cryssstynutza a răspuns (pentru andreeaoprea):

Da... greseala mea...:d