| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Aseară mi-am pus busuioc sub pernă ca sa îmi visez ursitul. Nu am visat nimic. Ciudat este ca și anul trecut am pus și am visat un tip, nu îmi amintesc cum arata sau cum îl cheamă. De ce anul trecut am visat, iar anul asta nu? Chiar sunt curioasa.

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Doamne fereste ce poate sa faca religia asta din oameni, ma minunez, e de plans...si nu de bucurie.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Dar... ce legatura are religia cu asta? sad

| Drimmero a răspuns (pentru DoarBogdan):

Sfantul Andrei, traditii, toate traditiile au la baza ceva religios.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Drimmero):

Pai da... dar persoana respectiva are cam 16 ani, cel mai probabil a zis asta cu speranta sa gaseasca pe cineva... ca asa se "face" in ziua respectiva si asa s-a auzit, chiar daca este degeaba.
Este ca si cand ar zice de Mos Craciun... si aici nu ne legam de religie big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aceste lucruri nu sunt reale big grin Poti sa viezi in orice noapte, nu este o regula.

Numai bine!

| Mosotti a răspuns:

Normal ca nu ai visat ca asta e vrajeala cu visatul ursitului, anul trecut ai visat asa ceva intamplator, fara legatura cu realitatea.

| mentholinks a răspuns:

Poate a murit. Dar nu-ti fa griji, eu sunt aici.

| wildthing a răspuns:

Aaa, deci de-aia am visat eu azi-noapte ca faceam sex pasional cu o gagica foarte sexy, dar nu imi aduc aminte cine era?! Damn it... daca stiam, imi puneam si eu busuioc sub perna!

| Drimmero a răspuns (pentru wildthing):

In cazul tau putem spune ca ai umblat cu creanga sub perna, cine stie ce vise mai vrei sa ai de ajungi cu bradul de craciun in pat.

| Hammurabi a răspuns (pentru wildthing):

Asta e.
Nu urmezi procedura corectă nu primești numărul de telefon. laughing

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Pentru că sunt doar superstiții.

| nevermatch a răspuns:

A murit.

| AmedeeaBeea a răspuns:

Chiar nu aveam nevoie de răspunsuri la mișto, dar mna.