| Mivelyn a întrebat:

Salut TPU, voi ce spuneti despre "încorporarea in armata pentru bărbații între 20-35 de ani" in caz de razboi?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De moment sant teorii date la stiri.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai este LEGE si unde-i lege, nu-i tocmeala!
Cei care refuza sau falsifica documente ca sa nu faca armata pe timp de razboi, risca 7 ani de puscarie, iar daca dezerteaza (fuge din armata), fac 10 ani de puscarie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cine altcineva ar trebui sa lupte?

| J0B0MAT a răspuns:

Cineva trebuie să apere ţara, dar voi susţine întotdeauna libertatea de a alege. Mi se pare normal să ai posibilitatea să refuzi din motive întemeiate.

| Mayhem666 a răspuns:

Mai bine ma mut din tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine. Ar fi fost o problema daca inrolarea era obligatorie si pentru femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Total de acord!

| Cynthia20 a răspuns:

Mulți patrioți are țara! laughing
Am auzit că înainte de revoluție făceau armata și fetele care luau la facultate. Poate cineva să îmi confirme asta?
Cineva mai în vârstă, nu băiețeii.
Dacă într-adevăr e așa, atunci vai de fundul vostru.

| Tomso a răspuns:

O prostie

| Anuseabusea a răspuns:

Depinde de lege