| anonim_4396 a întrebat:

Hei, nu stiu ce profil sa aleg la liceu dintre "stiinte sociale" si "turism si alimentatie". Ce meserii pot sa am dupa fiecare profil? Care iti ofera un viitor bun, care este mai sigur si cu mai multe posibilitati?

Răspuns Câştigător
| JustMe5930 a răspuns:

Mai bine du-te la stiinte sociale in cadrul unui liceu bun (cum ar fi Lazar).Iti ofera mai multe sanse sa reusesti in viata. Poti sa mergi la mai multe facultati(adica ai sa poti intra), nu doar la ASE. Este o varianta mai buna in cazul in care nu esti sigur/a ce vrei sa faci in viata.

2 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Unele chestii importante se invata in leceu pentru meseria pe care vrei s-o urmezi dupa profilul ales. happy

| Rapateckh93 a răspuns:

Liceul nu iti ofera nici o garantie ca o sa ajungi in domeniu sa lucrezi. Facultatea este posibil sa faca asta, dar liceul nu cred, decat prin excelenta.