| heartslow a întrebat:

Pareri despre spiritualitate? Credeti ca exista un guvern secret care ne ghideaza din umbra? Este tot mai discutat subiectul, vreau sa stiu care este parerea voastra.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unicul guvern care ne face veghe din umbra si lumina e cel pe care il stim de la casa parlamentului, cand camerele nu filmeaza spun furam atata, dam atat la batrani facem aia si tragem de cealalta criza economica e stabilita de politicieni daca ei au inventat banii tot ei iau bani si au facut viata dura pe vremurile astea, stiu cand pun capac ca sa traim ca inainte prin tari straine cu salarii bune si un servici normal.

| MarianWLF a răspuns:

Da exista, e prea mult de explicat dar din cate vad incep sa se puna lucrurile in miscare, poate nu intelegi ce zic dar pe viitor vei vedea ce se va intampla, spun doar atat, pregateste-te pentru ce e mai rau, vor fi vremuri mai rele decat orice catrastofa care s-a intamplat pe pamant vreodata.

| Pearl01 a răspuns:

Nu cred ca exista un asa zis guvern secret, ci mai de graba o secta, un grup secret. Nu stiu ce legatura ar avea spiritualitatea cu guvernul, la ce ai vrut sa te referi mai exact. Parerea mea, se intampla foarte multe lucruri de care noi nici nu avem habar, bine ca se mediatizeaza la televizor tot felul de scandaluri, manipulari care mai de care mai cretine, in loc sa se discute de lucrurile mai putin stiute, ascunse. Probabil ca se tem. Stiu ca exista o comunitate de illuminati(sigur ai auzit), care isi strage si atrage tot mai multi adepti, o grupare secreta. Mai multe detalii nu stiu nici eu foarte bine, doar din auzite si citite, masonerie, francmasonerie si alte chestii. Se spune ca marii lumilor gen presedinti, fac parte din aceasta secta secreta, in care nu oricine intra. Te poti interesa pe net, sunt si filme.

| heartslow explică (pentru Pearl01):

Am auzit si eu stiam despre asta, de asta am intrebat si de spiritualitate pentru ca ambele sunt in stransa legatura. Am vazut demascarea industriei muzicale, si eram convins ca la noi va ajunge mai greu fenomenul asta...dar vad ca lucrurile ajung sa fie ca in state. Dupa parerea mea, astea sunt vremurile cele mai tulburi... as vrea sa am timp sa citesc romane istorice ca sa vad daca a mai fost ceva asemanator in trecut.

| Pearl01 a răspuns (pentru heartslow):

Da clar ca si la noi exista deja loje de illuminati, numai ca nu se arata, stau ascunsi, adunandu-si adepti. Vremuri tulburi tot timpul au fost, numai ca inainte nu prea stia lumea de multe, acum cu televizorul se mai afla una alta... Fa-ti timp si cauta carti, documentare, filme despre asta, desi nu ai sa aflii cine stie ce secrete. Ai sa aflii exact ce vror ei sa se afle.

| AndradaE a răspuns:

Exista, dar nu trai cu impresia ca este ceva asa spiritual. Este secret, dar nu mistic. Sunt pur si simplu multi "mafioti" care pot conduce lumea cu bani. Incearca sa pui asta si la categoria "Religie", vei primi multe raspunsuri mai complexe.

| missandrab a răspuns:

Masoneria a existat mereu si va exista mereu! Sunt multe lucruri, care noua, muritorilor de rand ni se ascund. Dar sa nu ne gandim la asta!