| KLiNK a întrebat:

Vreau să vă povestesc o întâmplare cu niște țigani care a avut loc azi. Eram intr-un parc la ora 5 și stăteam pe o bancă mâncându-mi pachetul de la școală. Așteptam autobuzul de 6 ca să ajung acasă intr-o localitate învecinată orașului în care eram. Cum stăteam așa liniștit, vin la mine 4 țigani cam de vârsta mea (15-16 ani). Numai unul avea cam 18. Vine unul dintre ei și se așează lângă mine pe bancă. Acum urmează dialogul:
-Baiatu' de unde ești?
Eu: -Din Golenți (numele localității mele)
-Pai și ce cauți aici? Ai pe cineva aici?
-Astept autobuzul. Nu am pe nimeni de aici (am făcut o greșeală imensă aici spunându-le asta)
Am primit o palmă fix după ceafă. Apoi încă una mai tare.
Eu: Lasa-mă omule în pace! V-am făcut eu ceva? (iar primesc o palmă mult mai tare, nu puteam să reacționez mai mult de atât, riscam să-mi iau bătaie)
-Bă, dă și mie o țigară! - spune țiganul
-N-am frate! Nu fumez (pe tot parcursul conversației eram lovit după ceafă)
-Atunci dă-mi un leu să iau o țigară.
-N-am bani la mine (cu IQ-ul lui de -1 nu și-a dat seama că trebuia să am bani pentru autobuz)
-Hai mă că te lăsăm în pace (și primesc una după cap destul de tare)
Au plecat. I-am spus tatălui meu despre incident si a zis că-l cunoaște si că îl prinde si îl bate în supermarket (el lucrând acolo si unchiul meu fiind director acolo). Deci se va face dreptate. Dar tot mă enervează faptul că nu am putut să îi zic mai mult. Dacă era singur aveam curaj să îl pocnesc (era destul de slăbuț, dar cei de lângă el erau bine dezvoltați), dar ciorile merg numai in grup. Serios acum...cred că încep să devin rasist. Mi s-au mai întâmplat lucruri d-astea. Nu îi mai suport! Câteodată stau și mă întreb "Unde e doamne mareșalul Antonescu?!" Am vrut decât să vă mai împărtășesc și vouă incidentul acesta. Dacă vi s-a mai întâmplat și vouă puteți povesti. Sunt curios să aflu părerile voastre în legătură cu acești oameni (că din păcate sunt oameni). Îmi cer scuze pentru mărimea "romanului" acesta. Dar trebuia să mă descarc cumva.

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Tiganii sunt tigani.
P langa faptul ca nu au ce cauta in Europa, ei emigrand din India, un teritoriu asiatic, mai sunt si de cea mai joasa speta.

Daca maresalul Antonescu vedea viitorul, punea in lagare mai multi tigani decat evrei.Il considerăm tradator de tara si criminal pentru ca a omorat "minoritati nevinovate".Ei bine, uite ca una din aceste minoritati au ajuns cu prea mare tupeu, cu un comportament gretos, vor drepturi(din tara altuia?!), ne dau nume prost si pe langa asta(cel mai rau) romanii sunt intr-un continu proces de tiganizare.Devin ciori albe...si vom ajunge o tara de ciori albe si negre...

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Terminati cu T! Nu ai cum sa te pui cu ei daca esti singur!

| Doub a răspuns:

La gazareeee cu ei.
Sau carcerăăăăăăăăă.

| Gonrax a răspuns:

Avem nevoie de Hitler.

| KLiNK explică (pentru Gonrax):

Așa mă gândeam și eu. Când te gândești că fac așa si în occident... straight face