| ReSp3c7 a întrebat:

Salut, TPU. vreau si eu sa aflu niste lucruri. mai intai sa va povestesc: eu si iubita mea ea are 15 ani eu 17. avem o relatie de aproape 2 ani. ne iubim foarte, foarte mult.dar parintii ei. nu vor sa o lase..sa fim impreuna sub nici o forma. si am avut niste contacte sexuale cu ea. parintii ei sunt stabiliti in Spania de 13 ani. si vin in Romania doar in vacanta sa o i-a. in Spania la ei si sa o duca in diverse Vacante. si... ei iau spus ca oduce la Ginecolog in vara, si daca afla. ar putea iesi foarte urat deoarece. tatal ei. e o fire foarte dura incapatanata. si sunt convins ca daca afla. pe mine ma omoara si pe ea. ori o baga in spital. ori o omoara. in fine noi ne-am gandit ca in momentul in care parintii ei afla. sa asteptam pana se intoarce ea din vacanta. si sa fugim impreuna. oriunde sa strangem niste bani. pentru a ne asigura chiria timp de 1 luna 2. ca sa am eu timp sa ma angajez. pentru ca stiu o meserie. si. in fine. ce riscuri sunt. ea e minora eu la fel. pot face puscarie. pentru ca raspund penal. la varsta de 17 ani....sau daca ea spune ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine. sa scap de puscarie si astea, oricum cu toate astea. eu nu vreau sa o parasesc si nici ea de altfel. o sa luptam indiferennt de o fii. ce m-a sfatuiti!? Funda. Va rog repede!

6 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

straight face revino-ti. E copilul lor, nu o va baga in spital. O va ierta pana la urma.
Unde sa fugiti? Tu realizezi ce presupune acest lucru? Iti spun eu ca nu.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Intelegem situatia in care te afli si vrem sa te ajutam.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| AngelHugz a răspuns:

Pai...duceti-va impreuna la tatal fetei si spuneti-i toata povestea si spuneti-i ca voi va iubiti f mult. Apropo: nu o sa faci puscarie! (poate doar scoala de corectie happy )

| Against a răspuns:

Sunteti inca mici...linistiti-va si las-o sa isi traiasca viata normal nu ca o fugara.

| mada1820 a răspuns:

Buna,este de apreciat faptul ca va iubiti insa,trebuia sa fi-ti mai precauti daca tot stiati situatia voastra, incercati sa vorbiti cu parintii si sa ii face-ti sa inteleaga ca nu puteti sta unul fara celalalt, iar ideea cu fugitul de acasa nu este prea stralucita, ganditi-va ca nu o sa aveti cum sa va descurcati, plus ca v-ar putea gasi parintii ei si ar iesi rau de tot.De omorat nu are cum sa va omoare stati linistiti.Mult noroc.

| anutatuca a răspuns:

Nu cred ca faci puscarie deoarece ai 17 ani daca aveai 18 da se putea si nu stiu ce sa zic daca afla parintii ei cred ca o sa afle si parintii tai si o sa iasa foarte urat nu stiu daca este bine sa fugiti ca daca asa unde va duceti sunteti amandoi minori si daca taicasu e dur poate sa pune politia sa va caute si tot iese urat.