| Herghelegiu a întrebat:

Salut tuturor
Nu de foarte mult timp m-i s-a propus dacă vreau să organizăm o reuniune a clasei a 8 a după 10 ani în vara aceasta deşi sincer să vă spun nu pot spune că am avut relații foarte bune cu cei din class eu mereu fiind foarte timid când ieşeam la tablă colegii râdeau de mine că nu ştiu când un profesor făcea o glumă majoritatea din clasă râdeau la comandă ceva de genul nu contează dacă nu e bună gluma trebuie să râzi că este zisă de profesor ca să nu mai zic că sincer dacă am avut 2-3 persoane cu care chiar mă înțelegeam în rest nimic eu de felul meu fiind o persoană mai serioasă multi din clasă mă criticau pe chestia asta în fine sincer stiu ca au trecut 10 ani dar eu stiu sincer că marea majoritate din ei nu s-au schimbat deloc mai pe scurt fițe şi figuri
Nu mă înțelegeți greşit nu sunt traume sau ceva de genul dar perioada claselor 5-8 nu a fost o perioadă foarte bună pentru mine comparativ cu liceul în care am scăpat de timiditate şi m-am dezvoltat altfel din toate punctele de vedere dar sincer colegii care i-am avut în liceu comparativ cu cei din gimnaziu sunt cu totul altceva
Voi ce ați face în locul meu?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu vrei trebuie sa spui clar si deschis celui care te-a intrebat, ca "nu doresti" sa organizezi nimic, fiindca oricum asa ceva nu se organizeaza. dupa terminarae generalei.

Se organizeaza dupa terminarea liceului sau a facultatii, dar dupa scoala generala, nu, mai ales ca nu ai avut niste amintri nemaipomeninte si nici prietenii stranse sau importante.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am mers niciodată la chestiile astea. Sunt prea false. Oamenii cu care am avut ceva de discutat am păstrat legătura și ne-am văzut des. In rest fiecare cu viața lui

| Lukasssz a răspuns:

Niciodata nu am fost la reuniuni si niciodata nu ma voi duce cum a zis si suntserios prea multa falsitate pe acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am înțeles întrebarea boss

| Adria123 a răspuns:

Daca nu simți că vrei sa iei parte la reuniune, nu te duce. Încearcă să te intereseze mai puțin ce cred cei din jur și mai mult ceea ce te face pe tine fericit.