| The4Ever a întrebat:

Voi ce metode aplicati pentru a retine mai usor vocabularul unei limbi?

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Memorare, lectura texte in limba respectiva, traducere cuvinte, expresii, fraze, vizionarea de filme cu subtitrare.

| Oana92 a răspuns:

Vizionare la filme, la inceput subtitrate, apoi fara subtitrare si daca nu inteleg cuvintele le caut in dictionar. Si cu melodii merge happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
De exemplu, eu, cand ma uit la lucrurile din jurul meu incerc sa fac o recapitulare si sa le numesc in limba pe care o invat. Privesc filme si emiusiuni in acea limba. Atunci cand invat cuvinte noi incerc sa le folosesc in mediul in care ma aflu. Si in ultimul rand ma stradui cat mai mult cu putinta happy cam asta e. Succes sper ca te-am ajutat!

| Coquinne a răspuns:

Tai netu.

| Coquinne a răspuns:

Sau mai simplu, ia app-ul SelfControl.