| BeardedSamurai a întrebat:

Salut, voi de ce credeti ca nu ne este prezentata adevarata istoria a formarii poporului roman si este aratata aceasta teorie prefabricata prin scoli, licee si facultati?

1 răspuns:
| Hyung17 a răspuns:

Altfel nu ne pot controla... Daca am sti adevarul totul s-ar schimba. Liceul si scoala sunt locuri unde ne formeaza gandirea, pentru a nu ne revolta. Ne implanteaza de mici in cap multe neadavaruri si apoi nu mai stim ce este adevarat si ce nu. Asa si cu istoria. Sti doar daca ai fost acolo happy