| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca in filmul de pe youtube Dacii Adevaruri tulburatoare sa fie prezentata adevarata istorie a poporului nostru?

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poti vedea si asta, daca te pasioneaza subiectul :)
http://www.youtube.com/watch?v=72LqXZnWLoo
Proaspat!

| sublime89 a răspuns:

Nu e posibil. Aia e doar propaganda nationalista mincinoasa.

| Dandanache a răspuns:

Daca e tot o mostra de protocronism, nu.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Si eu am vizionat lunguuuul videoclip si, dupa parerea mea, este destul de credibil.

| mircea22b a răspuns:

Suna plauzibil, dar din cate stiu Ovidiu scria ca in Dobrogea unde a fost exilat vorbeau o limba straina pe care nu o cunostea. Nu imi dau seama cat de folosita era acea limba in raport cu latina.