| Andrei1727937 a întrebat:

Salut, vreau cat mai multe raspunsuri va rog. Stiu ca viata trece repede dar am 19 ani si simt ca nu mai am mult, stiu ca pare putin stupid dar peste 10 ani voi avea 29 de ani, acum 10 ani aveam 9 ani. A trecut acelasi timp si parca a trecut repede. La 29 de ani voi spune la fel. Ma simt oarecum trist, ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Da, asta e acel lucru numit viata. Cu totii trecem prin asta, nu doar tu.

| wildthing a răspuns:

Da, viata trece extrem de repede asa ca ai face bine s-o traiesti din plin. Traieste sansele care-ti apar in cale, pentru ca majoritatea nu vor mai aparea sau se vor rari cu timpul, pana vor disparea definitiv. Daca iti plac femeile, foote cat mai poti...pentru ca asa cum spunea marele Eminescu, "footi nu footi, vremea poolii trece". La final, cand tragi linie, te alegi doar cu ceea ce ai bagat in gura si cu ce ai tras in poola.winking

| Dandinelle a răspuns:

Eu mă gândesc invers, bunica mea are de 3 ori vârsta mea. Cât am trăit eu până acum, de trei ori mai mult, ia gândește-te la asta. Câtă viață de fapt mai ai de trăit și experimentat

| d2ontknowdontcare a răspuns:

Pai, felul in care te simti nu este unul anormal. Din contra, este chiar ceva normal si poate fi chiar ceva benefic. Prin sentimentele ce le ai acum poti ajunge sa te cunosti mai bine si poti da astfel chiar un sens vietii tale. Ceea ce te-ar ajuta sa nu iti mai fie frica de trecerea timpului.
Incearca sa meditezi mai mult la tine si la viata ta, pentru a nu lasa ca timpul sa treaca doar pe langa tine, fara ca tu sa te alegi cu ceva de pe urma sa.