| BogdanM275 a întrebat:

Vreau sa imi fac o iubita, dar am o mare problema: nu am niciuna cunoscuta cu care sa incerc(zic sa o cunosc in viata reala). Astfel nu prea stiu cum sa fac. O soluție ar fi rețele de socializare (Facebook) dar nici acolo nu știu ce șanse aș putea avea și cum sa procedez (țin sa menționez ca am 17 ani aproape 18) si nu prea cred ca merge daca as aborda o fata pe care o intalnesc pe strada mai ales ca sunt destul de rușions de fire și fara curaj.Deci: Ce soluții îmi propuneți ca sa îmi fac o iubita sau macar de a cunoaște fete?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"propuneți ca sa îmi fac o iubita, sau macar de a cunoaște fete"

ia stai așa, nu ești elev?

| BogdanM275 explică (pentru sierra1):

Liceul cade din schema, am încercat deja fara rost.

| Celcestietot a răspuns:

Daca nu te bagi pe o retea de socializare (cel putin), nu ai nicio sansa. Incearca sa fi mai comunicativ si iti vei putea face o iubita. Fi tu insatiwinking!

| BogdanM275 explică (pentru Celcestietot):

Am încercat cu aproape 50, nici macar nu sau sinchisit sa îmi raspunda înapoii?

| Celcestietot a răspuns (pentru BogdanM275):

Observa daca in realitate te place cineva (de sex opus in cazul tau), iar daca nu ai curajul sa ii spui in fata asta, incearca sa ii scrii pe o retea de socializare pe care are contul creatwinking!

| mentholinks a răspuns:

Prin anturaj.

| Andreeush a răspuns:

Întâi încearcă să cunoști fete, să socializezi și după un timp poate îți faci și o prietenă.

| mgtow a răspuns:

Cand iti place de una o intrebi daca vrea sa schimbati nr de telefon pentru ca iti place de ea. Dar competenta e mare si altii vor sa sara pe ea. Mai bine invata sa le agati pentru a avea parte de sex apoi mergi la alta. Stand doar cu una in timp te va insela si vei avea de suferit

| alexalx1234 a răspuns:

Nu te chinui ca iti pierzi timpul. Fetele sunt materialiste si fitoase.

| Paul0007 a răspuns:

Daca esti urat i-ati gandul de la a avea o prietena, asta e unica ta solutie