| anonim_4396 a întrebat:

am 20 de ani...ar cam fii timpu sa-mi fac si eu o prietena, sa cunosc o fata, sa ies cu ea in oras, etc...problema este ca traiesc intr-un oras micut unde toti baieti de varsta mea sau mai mari se combina cu fete de 14-16 ani. Fete de varsta mea nu prea sunt prin oras si eventual daca vad una nu se uita la mine (pe facebook nu pot aborda fete pentru ca nu ma baga in seama daca nu ma cunosc in viata reala) iar in viata reala nu le pot cunoaste pentru ca sunt conectate mai tot timpul in viata virtuala.Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu umblu in cluburi, sunt devreme acasa deoarece fac sala de cativa ani buni (imi respect alimentati, odihna, sunt foarte strict pe tema asta si foarte pasionat si obsedat de treaba asta), am o masinuta normala.Mai trec prin oras pe langa fete care sunt cu prietenu, se uita la mine si incep sa rada de mine iar prietenii lor se uita la mine speriati de bombe.Eu nu inteleg nimic ce se intampla cu mine, cu caracteru sunt mai moale de fire..seman pe mama (mai mamos).

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te faci sofer pe autobuz ca mine si prinzi fete cacalau la greu laughing si nu o sa rada. Esti imbracat la costum si cravata cu niste blugi misto si adidas de aia inalti nai treaba, scoateti cat D si atestatul de persoane apoi vi in Brasov ca te bag eu sofer. Sau discuta cu oameni trecuti prin viata care cunosc fete singure sa iti faca prezenta si da roade cateodata

| JackByJack a răspuns (pentru mgtow):

Nu inteleg de ce rad de mine.

| mgtow a răspuns (pentru JackByJack):

De fraieri, poate din cauza ca ai masina veche cel mai sigur

| T0T a răspuns:

Du-te la Mireasă pentru fiul meu.

| OldSoul a răspuns:

Pai spuneai ca faci sala, poate de astea nimeni nu se uita la tine, nu ma intelege gresit, poate inteleg ca esti vreun infumurat, sau ceva de genul, ia-ti prietenii duceti-va in locuri unde sunte fete, restaurante pub-uri, beti ceva, radeti, mai bagati o fata in seama si incet cu incet gasesti tu una...
Daca ai muschi, e bine ai un atu, dar nu uita ca trebuie sa le arati ca esti deschis in a le cunoaste, daca treci pe langa ele si nici nu te uiti insistent la tine normal ca vor rade de tine, vor crede ca esti cine stie ce plin de tine chestii de astea.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Trebuie sa intri intr-un grup de prieteni, iar acolo vei tot face cunostiinta cu fete.Singur nu prea iti faci curajul si sansele sunt mult mai slabe.

| JackByJack a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Am doar 2-3 prieteni care la randu lor nu prea cunosc nici ei fete..mai ies cu ei la un suc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care e întrebarea? laughing

| JackByJack a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu stiu cum sa-mi fac o prietena daca nu am pe cine

| anonim_4396 explică (pentru JackByJack):

Ai răbdare, o să apară și persoana potrivită. Ai timp, nu ești așa bătrân thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ar fi cazul sa nu mai stai conectat la viata virtuala si sa iesi mai mult. fete poti cunoaste si in parcuri nu doar pe net sau cluburi(fetele rad de tine pentru ca sunt niste proaste care se cred importante ceea ce nu ar trebui sa te afecteze din contra)..in legatura cu firea ta incearca sa ai mai multa incredere in tine

| Rainmaker a răspuns:

Salut Alexiuis!
Probabil esti privit mai ciudat din simplul motiv ca esti cat se poate de normal.Ce-i rau in faptul ca esti un baiat serios care-si vede de treaba? Eu te sfatuiesc sa nu incerci sa te schimbi. Poate doar sa umbli putin la timiditate si sa-ti creezi o mica doza de tupeu.Dar mica sa fie, ca poti sa dai in nesimtire. Fetele vor aparea ele atunci cand va trebui, de la sine.

| Criss0934 a răspuns:

O sa vina si timpul sa ai o prietena.Incearca sa abordezi fete pur si simplu...iar in orasul tau sunt sigura ca exista si o fata de varsta ta...dar varsta ta poate sa mai insemne si 18 sau 19 ani, nu numai 20.Sau poate sa mai insemne 21 de ani.