| denisTiky a întrebat:

Salut,vreau sa nu o lungesc si sa va spun direct problema. La scoala profesoara de romana preda intr-un mod mai ciudat, asa mi se pare mie. Si orice as face nu inteleg de la ea mai nimic... Adica, amesteca teoria cu tot felul de exercitii si asta ma enerveaza la culme. Eu voiam sa predea de exemplu, toata teoria la inceput si dupa ea sa urmeze aplicatii pe baza acesteia. Dar nu, profa le amesteca pe toate la un loc si la final iese o lectie vai de capul ei. Si pe langa ca preda in stilul acesta, mai are si un obicei prost de a trage un milion de linii de la un cuvant la altul, sau de la ceva anume la altceva (ok cred ca v-ati prins voi). Si asa este si cu profa de fizica, doar ca ea nu trage linii. Bun, si de ce v-am spus voua toate astea? Pentru ca vreau niste sfaturi, cum sa reusesc sa imi fac eu lectia pe placul meu dar sa nu raman in urma tare. Adica am tot incercat sa scriu diferit de ceea ce este pe tabla si sa imi fac eu in caiet asa cum vreau lectia si sa o inteleg mult mai ok, dar tot timpul raman in urma si e aiurea sa o tot intreb in timpul orei, "doamna profesoara mai puteti repeta odata?" Ajutorr am povestit asta cu parintii dar ei nu au ce sa faca, direct profesoarei imi este rusine sa ii spun pentru ca e mai ciudata de felul ei... Funda

2 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Uite ce propun eu, amice. Data viitoare cand scrie pe tabla, tu fa bine si scrie schematic. Sa zicem ca va preda Eminescu-Scrii ce stii tu despre marele poet, combini ce stii tu cu ce scrie ea pe table. Poate ea scrie despre Floare albastra, Somnoroase pasarele, Lacul, O ramai, Ce te legeni nu are importanta. Adica stabilesti niste conexiuni. Asta e sfatul pe care pot sa ti-l dau.

| BBJHHRUGs a răspuns:

Reclam-o la directoare, fa o lista cu colegii in care toti sa semnati demiterea ei pentru incompetenta, lipsa de experienta si neprofesionalism.