| 11777 a întrebat:

Noi am avut tema pentru azi la romana sa copiem o lectie.Eu nu am copiat-o si am rupt lectia direct din caiet si i-am dat-o la profesoara dar am uitat sa sterg data(prost mai sunt).Nu vreau nota mica la romana. Celorlalti colegi care nu au facut tema le-a dat termen pana maine sa faca tema.Pe mine clar ma va prinde.
Ce sa fac? Sa spun adevarul? Sa mint?

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

rolling on the floor
daca vrei,spune-i,dar,fa rost de lectie,de data asta chiar o scrii, si sa vezi ce bine te vede atunci laughing
mergi sa iti ceri scuze ca ai mintit, spui ca ai facut rost de tema si ai rescris-o, pentru ca uitasei sau nu ai avut timp.

Ori, daca vrei sa minti laughing spui ca erai atat de absorbit de text incat ai copiat ad litteram rolling on the floor pana si data ai pus-o la fel laughing
Insa tine cont laughing minciuna are picioare scurte!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune adevarul. Minciuna are picioare scurte. Roago sa iti mai dea o sansa si data viitoare nu te mai du fara tema.

| 11777 explică:

Acum am observat ca am multe greseli de ortografie.Va rog ignoratiile nu am chef de raspunsuri inutile