| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Pe voi nu va enerveaza cand sunteti in timpul orei de curs si unii colegi care nu au chef de scoala incep sa rada si sa vorbeasa intre ei fara rost si profesoara trebuie tot timpul sa intrerupa lectia doar ca sa le faca lor observatie?
Adica nu spun ca sunt o totcilara dar totusi e enervant mai ales ca sunt cateva materii care mie una imi plac si am 3 colegi care tot timpul intrerup orele si e chiar enervant mai ales cand se discuta un subiect interesant.
Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Uneori,când mă plictisesc în timpul cursurilor, fac orice altceva.Desenez,scriu versuri. Există 2 motive.Ori profesoara nu are capacitatea de a le atrage atenţia tuturor, ori nu îşi dă interesul să se facă înţeleasă şi tot ce vrea e doar să-şi ia salariul.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Buna!
Uneori intru si eu in starea colegilor care fac caterinca in unele ore. Dar doar pentru ca ma plictisesc sau pentu ca ora este plictisitoare. Alte ori ma scot din sarite acei colegi, le atrag si atentia uneori, pentru ca daca 1face galagie la ora sau altceva care nu trebuie facut toti platim pentru aceea greseala. Si sunt unele ore care chiar mi se par si mie interesante. happy.