| Yeti206 a întrebat:

A mai avut cineva senzatia ca asteapta sa vina ceva in viata lui dar nu stie ce? Am senzatia asta uneori, problema este ca simt cum mi se scurg anii printre degete si viata ușor dar sigur mi se duce.Ma trezesc mereu in aceeasi casa unde ma culc mereu, aceeasi rutina in fiecare zi(sunt prins într-o buclă care mă consuma constant) am vreo 4 prieteni si cu ăia ma vad odata la 4 luni.As vrea sa pot călători poate, sa vizitez alte locuri in afara de țara asta, poate sa consum substante ilegale...nu stiu.In orice caz simt ca dispare o parte din mine încetul cu încetul în fiecare zi. Vreo sugestie de unde as putea incepe sa schimb ceva?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Eu am frecvent reprize de scos gunoaie din viata mea. Renunt la lucruri, nu imi doresc mai multe.
Faptul ca ai o casa e o realizare, dar daca iti doresti alte peisaje, si sa faci incercari, nu ai decat sa mergi in directia aia. Urmeaza-ti dorintele, transforma-le in planuri realiste, si concretizeaza-te.
Nu e mare lucru sa faci ceea ce ai scris acolo, trebuie doar sa iti indrepti atentia si resursele spre chestiile alea.
Si modifica putin textul, ca altfel va fi stearsa intrebarea, din motive legale.
Intr-o tara precum Olanda e ok sa vrei sa fumezi canabis, dar in Romania nu trebuie sa-ti etalezi dorinta de a face ceva ilegal. Deci ia in calcul o plimbare prin Olanda.

| Yeti206 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu zic ca neaparat m-as droga dar ma gandesc sa incerc fiindca poate imi schimba perspectiva despre viața. Vreau sa experimentez viata la un alt nivel nu doar coaja.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Yeti206):

Singura directie in care te pot schimba substantele, este in rau. Te rup de realitate, ceea ce nu are cum sa fie bine. Vei trai doar in mintea ta, coaja si continutul se vor degrada.
Maria sau altele trebuie folosite doar atunci cand esti ok, si vrei sa te relaxezi, ori sa calatoresti in alta stare. La fel ca o betie.
Daca te arunci in ele pentru ca nu iti place realitatea, probabil nu te vei mai intoarce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iisus vine sa ne aducă femei hot și bani fara sa ridicam un deget (sarcasm)
Norocul îl facem noi cu mâna noastră de aia nu s-a dat lib arbitru te sfătuiesc dacă ești într-un episod depresiv sa nu te refugiezi in droguri. Poți vizita e o idee buna te mai recreezi daca as avea bani și eu as face asta da na nici perioada nu prea ne permite.
Așa am așteptat și eu și nu s-a întâmplat. nici o minune e bine că acum ești conștient de treaba asta că dacă nu miști un deget nu vine nimeni să îți aducă femeia la ușă trebuie tu sa iei toate aceste inițiative

| Yeti206 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa ma însor sau ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yeti206):

Nu te-ai prins de idee. Era doar un exemplu.winking

| EcceHomo a răspuns:

E simplu. Vrei substanțe ilegale-incepe cu ceva ieftin, sisa de exemplu. Vrei să călătorești-incepe cu țara vecina.Ai inceput să te identifici cu corpul durere din tine.
Ai nevoie de o introspecție.