| razvanxd12 a întrebat:

am 15 ani si cum ai pot convinge pe parintii mei sa ma lase sa fumez! unchiul meu a zis asa : poti sa fumezi, poti sa bei si tu, poti sa ai prietena, dar sa nu te droghezi! asta mi se pare foarte adevarat. doar pe mama sa o conving. tata este cam sever. ce trebuie sa ai spun sa ma lase. dau funda big grin

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pai de ce te-ar impiedica cineva sa-ti ingalbenesti dintii si pielea, sa te pui in pericol de a dezvolta cancer la plamani, de a-ti puti gura ca o scrumiera si respiratia cand vorbesti, sa-ti puta hainele si casa.

Sa te lase domle ca doar nu-i sanatatea lor.

Da daca te apuci si ei nu fumeaza macar ai bunul simt sa nu fumezi in preajma lor ca ei nu ti-au facut nici un rau sa-ti suporte fumul. Si in caz ca n-ai citit, fumatul pasiv e si el foarte periculos.

| Kaℓi a răspuns:

E dreptul lor sa-ti interzica macar din considerentul ca la varsta asta, cu siguranta ai fuma pe banii lor. Asta daca nu iti pasa tie de sanatatea ta, de felul in care arati, cum mirosi etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta si tu macar 4 ani, nu o sa iti mai interzica chestii la varsta aia. Oricum, nu-i mare diferenta daca iti distrugi plamanii acum sau alegi sa o faci mai incolo.

| razvanxd12 explică:

Eu am intrebat altceva...

| razvanxd12 explică:

M-ai astept raspunsuri folositoare