| LEONEL a întrebat:

Salutare am o vectra b din 97 si mi s-a stricat EGR-ul (stricat electric) si vreau sa-l schimb cu unul nou, dar am o nelamurire trebuie sa resetez ECU sau sa sterg eroarea daca pun un EGR functional? sau va disparea eroarea din bord automat? Mersi frumos toate raspunsurile sunt binevenite

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asta ramane de vazut.
Incearca prima data sa resetezi ECU (probabil daca o lasi cu borna scoasa se reseteaza), iar daca ramane becul aprins, mergi la diagnoza ca sa-ti stearga eroarea.