| Sephire a întrebat:

Am un spray paralizant vechi de la Nato din Germania. Nu l-am folosit niciodata. Dar de cand s-au luat tiganii de mine si un prieten incep sa il port cu mine. Deci ce face mai exact spray-ul paralizant? Si trebuie sa le dau in ochi cu el sau ce? Chiar nu stiu.

Răspuns Câştigător
| eAnne a răspuns:

De fapt m-am informat de la o fosta victima la un atac, chiar si spray-ul paralizant se da in fata, in amortest ochii/ ploapele si nu mai poate sa vada.

2 răspunsuri:
| eAnne a răspuns:

Spray-ul paralizant se da de exemplu la picoare si maini, din pacate in unele cazuri nu functioneaza. Spray-ul cu pieper e mai bun acela se da in ochii si pe atacator il ustura ochii, in caz contrar poate orbi.

| Sephire explică (pentru eAnne):

Si ce se intimpla cu picioarele? Amortesc? Te dor? Nu mai ai forta in ele si cazi? Ca as vrea sa incerc pe mine.

| eAnne a răspuns (pentru Sephire):

De fapt m-am informat de la o fosta victima la un atac, chiar si spray-ul paralizant se da in fata, in amortest ochii/ ploapele si nu mai poate sa vada.