Întrebare recomandată | Solon a întrebat:

Salutare? Ce vor, de fapt, femeile?winking

P.S. E o intrebare serioasa in sensul ca imi doresc o dezbatere cu argumente de bun simt. Evident, va exista un castigator/castigatoare pentru cel mai inspirat raspuns: FUNDA.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Eu cred că diferă de la caz la caz, Solon. Nu toate femeile vor aceleaşi lucruri, cum nu toţi bărbaţii sau toţi oamenii simt şi gândesc la fel. Cam orice fel de generalizare ar fi greşită. Ne putem da cu părerea doar despre majorităţi.

Cred că majoritatea femeilor (ca şi în cazul majorităţii de celălalt sex, bănuiesc) vor să fie iubite, înţelese, admirate, respectate...de cineva pe care ele iubesc, înţeleg, admiră, respectă... Plus, fiecare în parte îşi doreşte multe alte lucruri. Pe scurt: femeile îşi doresc să fie fericite, iar fericirea fiecăreia poate să aibă rădăcini/cauze oricât de diferite. Nu cred că o să întâlneşti două persoane cu gândiri şi dorinţe absolut identice.

10 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Iubire, Protectie, Stabilitate Financiara, Tandrete, Comunicare, Intelegere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici ele nu stiu.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Pff, femeile vor o gramada de chestii. Femeile adora sa fie protejate. Ele venereaza barbatii care intervin in situatii tensionate. Femeile iubesc surprizele: o ciocolata, o scrisorica de dragoste, cadouri sau un buchet de flori, etc. Acestea iubesc barbatii care arata bine, un abdomen plat se regaseste in planurile multor femei, asa incat un barbat cu un corp bine tonifiat face o impresie deosebita. happy. Femeile isi doresc ca barbatii alaturi de care traiesc sa fie mai spontani. Femeile vor sa vada ca barbatii sunt interesati de ele si de relatia lor. Ele analizeaza toate gesturile, iar surprizele nu pot decat sa le incante.O femeie are nevoie de timp si pentru ea, iar barbatii trebuie sa le lase sa faca si acest lucru. happy

| NOname a răspuns (pentru AnaRadu):

BeBeBaa, scuză că intervin, dar am o întrebare: dacă cineva de sex feminin nu îndeplineşte toate condiţiile menţionate de tine, înseamnă că nu e femeie? Căci asta reiese.

| stefano200 a răspuns (pentru AnaRadu):

Tu vrei sa spui ca femeile vor sa fie intretinute

| AnaRadu a răspuns (pentru NOname):

Nu nu. Doamne fereste. Nu inseamna asta. Preferintele femeilor difera happy De aceea fiecare este complicata in felul ei happy

| NOname a răspuns (pentru AnaRadu):

Aşa e, fiecare femeie este o enigmă. : )

| stefano200 a răspuns:

Femeile vor sa fie mereu centrul universului barbatului lor

| Rebeca97 a răspuns:

Femeile vor ingeneral de la baieti sa fie iubite sa simta ca le iubitu, sa veti grija de ele, vor sa le aratati cu adevarat k iti place de ia si k o vrei langa tine!