| Kasper56 a întrebat:

Salutare, cine folosește Ubuntu? Si ce versiune folositi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ubuntu mate vers 16

| Kasper56 explică (pentru anonim_4396):

Si eu as vrea sa fac mutarea pe Ubuntu mate dar e mai fain 14.04 (ubuntu)

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Linux Mint Mate 18. Este cel mai bun pentru un fost utilizator de Windows!

| Kasper56 explică (pentru Salontanul):

De fapt o sa incerc si cu Linux Mint 18. Are interfata de Windows happy

| gelu1970 a răspuns:

Mai putin de 3% din utilizatorii din toata lumea foloseste ubuntu. asa ca ar fi bine sa te reprofilezi. nu mai e sistemul de operare "la moda".

| Zaygon a răspuns:

Ubuntu 16.04 LTS tongue

| Gulin_Tudor_1994 a răspuns:

Eu am folosit ubuntu Desktop, dar nu am fost prea incantat :(. Momentan cea mai buna versiune este aceasta http://www.ubuntu.com/download/desktop

| Kasper56 explică (pentru Gulin_Tudor_1994):

Da stiu. E faina! eu folosesc Ubuntu 14.04. (update de la 12.04) happy

| Kasper56 explică (pentru Gulin_Tudor_1994):

Apropo ubuntu il mai folosesti?