| anonim_4396 a întrebat:

Acum trec clasa a 10-a și vreau să mă transfer la alt liceu pana începe școala. Problema este că mama mea nu vrea pentru că zice că este mai bine la liceul la care sunt acum. Liceul la care sunt acum sunt in el de când am început clasa întâi și mama mea este profesoara acolo de 15 ani și ma cunosc toți profesorii și ma înțeleg destul de bine cu ei. Întrebarea mea acum este cum o fac sa o conving sa ma transfer la alt liceul care este mai aproape de mine și pot sa vin pe jos acasă?

Răspuns Câştigător
| cristydinam a răspuns:

Sincer, daca as fi in situația ta, eu cred că i-aș spune că vreau sa incerc ceva nou, sa descopăr oameni noi și idei noi. Că îți dorești să experimentezi lucruri noi. Idk, eu așa aș fi făcut. Baftă!

3 răspunsuri:
| DozadeMars a răspuns:

Încearcă să vorbești cu ea sau să o convingi că e mai bine la liceul respectiv.

| Stancuvlad a răspuns (pentru DozadeMars):

Pai cum?

| DozadeMars a răspuns (pentru Stancuvlad):

Scrie pe o foaie avantaje și dezavantaje de față cu ea