| LordCristobal a întrebat:

Salutare la toata lumea!
Pe baza personalitatii voastre in ce casa v-ati incadra in scoala Hogwarts din filmul Harry Potter?
Slytherin,Griffindor, Hufflepuf sau Ravenclaw?

Răspuns Câştigător
| mariamarin2006 a răspuns:

Mie mi-a ieșit fiecare casă, dar cel mai bine mă caracterizează Slytherpuff sau Hufflerin.
Eu sunt vicleană, îmi place să-i ajut pe ceilalți fără să primesc nimic, fac multe farse și nu sunt prinsă aproape niciodată. Pe de altă parte, am momente în care nu am scrupule și fac orice pentru a realiza ceva, am o mândrie destul de mare, deși nu las asta să se vadă.
Am trecut prin multe, și mă simt ca un fel de spion, deoarece în anumite cazuri sunt Slytherin convins, arogantă și răutăcioasă, iar când sunt cu prietenii sau anumiți membri ai familiei sau cu cei în care am încredere sunt foarte loială și "Îmi țin emoțiile pe mânecă". Am câteva abilități de autoconservare, deși nu prea le vede nimeni. Prefer să nu fiu lăudată doar pentru că am făcut ceva bun. Consider că ceea contează mai mult este ceea ce rămâne de la tine și cum își amintesc cei cărora le pasă de mine despre mine.
Deci da, Slytherpuff sau Hufflerin, depinde de starea de spirit.

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Eu sunt Slytherin

| stef87 a răspuns:

Depinde de fiecare, vezi si tu testul 16 personalitati

| Hammurabi a răspuns:

În casa Worfibrake.
N-o căuta, e o casă underground, nu e pentru oricine.
laughing

| timidu89 a răspuns:

Daca imi spui si ce inseamna, poate o sa iti raspund. In afara de Griffindor nu am auzit desi am vazut toate filmele din serie.

| LordCristobal explică (pentru timidu89):

Griffindor-sunt aia mai curajosi,viteji si orientati sa fie eroi
Ravenclaw-se incadreaza cei care sunt interesati de carte, stiinta si in general sunt mai intelepti si inteligenti.
Slytherin-ambitiosi, dornici de putere, prefacuti si care isi ating scopurile cu orice pret.
Hufflepuff-sunt vrajitorii mai sensibili si mai slabuti dar buni, cinstiti si loiali.

| timidu89 a răspuns:

Griffindor